Tomek Michniewicz

    Tomek Michniewicz

    Na świecie żyje 130 milionów okaleczonych na skutek obrzezania kobiet. Szacuje się, że 6 tysięcy dziewcząt każdego dnia pada ofiarą tego rytuału. Czy podróżnik Tomek Michniewicz, którego gościliśmy w Dzień Dobry TVN, spotkał plemiona, które kultywowały obrzezanie? Jaka jest geneza tego rytuału? Czy jest szansa, aby tradycja obrzezania zniknęła? W jakim wieku dziewczynki są obrzezane?

    Afrykański busz to jedno z najpiękniejszych miejsc na świecie, ale może być też śmiertelnie niebezpieczny - mówi podróżnik i dziennikarz Tomek Michniewicz, który radzi jak nie zginąć w buszu. Dlaczego akacjowiec może nam zagrażać? Jak smakuje kopiec termitów i, co zrobić, gdy nie mamy przy sobie kremu do opalania?

    Judy i John Travers, w samym sercu Czarnego Lądu, stworzyli afrykański rodzinny dom dla dzikich zwierząt. Antylopy, hieny, nosorożce - kto jeszcze dzieli z nimi gospodarstwo domowe? Sprawdził to dziennikarz podróżnik Tomek Michniewicz.

    W rezerwacie Imire w Zimbabwe wystrzelano w zagrodach nosorożce i okaleczono ich opiekunów. Zabija się je dla rogów. - To straszna historia i dlatego postanowiliśmy pomóc Imire - pisze na swojej stronie internetowej Tomek Michniewicz, dziennikarz i autor bestsellerowej książki "Samsara. Na drogach, których nie ma". Tylko w RPA zginęło w tym roku ponad 400 nosorożców. Jeśli nie zaczniemy ich ratować, te zwierzęta wyginą.