tai chi

  tai chi

  Jak zrelaksować się po stresującym tygodniu w pracy? I to w dobie pandemii? Robert Stockinger poleca trening Tai Chi w Łazienkach Królewskich, który odbywa się przy zachowaniu wszelkich środków ostrożności. Prowadzi je Jan Gliński, który jest nie tylko instruktorem, ale także absolwentem Akademii Dantian, jednostki organizacyjnej Fundacji o tej samej nazwie.

  Lada Malinakova jest Czeszką, która urodziła się na Morawach. W Polce mieszka już 25 lat. Co sprawiło, że osiedliła się właśnie w Warszawie? Czym się zajmuje? Czy podoba się jej polska kuchnia? Sprawdził to Mikołaj Rey.

  Ponoć regularny trening tai chi czyni ćwiczącego pogodniejszym, spokojniejszym i młodszym. Czym jest tai chi i czy jest dla każdego? Dziennikarka Katarzyna Olubińska spotkała się w krakowskim Parku Jordana z nauczycielką tai chi Dorotą Rusin-Czajkowską.

  "Ja nie muszę ćwiczyć, ja chcę ćwiczyć, żeby żyć lepiej". Marcin Sawicki spotkał się z mistrzem kung fu Wu Shu i Tai Chi Chuan - Hai Nam Bui Ngocem. Jak zaczęła się jego przygoda ze sztukami walki, jak wpłynęły one na jego życie, i dlaczego zdecydował się zamieszkać w Polsce? Poznajcie mistrza Nama, który kieruje się zasadą: "Mistrz nie ma prawa popełniać błędów, jest przykładem dla wszystkich ale ... im wyżej się wspina tym bardziej jego d... widać" :)

  Z aktorem z "Prawa Agaty" spotkała się dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska. Jak poszło jej z nauką Tai Chi i czy uczennica przerosła mistrza?