szybowiec

  szybowiec

  O wypadku fizjoterapeutki Beaty Jałochy było głośno - kiedy przechodziła obok bloku, z siódmego piętra spadł na nią samobójca. Na skutek tego zdarzenia doznała złamania kręgosłupa i przerwania rdzenia kręgowego. Od pasa w dół jest sparaliżowana. Nie poddała się jednak i nadal stara się czerpać z życia to co najlepsze. Jakiś czas temu znalazła sobie nową pasję - szybownictwo. Zobaczcie, jak sobie radzi.

  Sebastian Kawa jako pierwszy szybownik w historii przeleciał nad Elbrusem, najwyższym szczytem Kaukazu. Czy łatwo jest zorganizować taką wyprawę? Kto pomógł naszemu pilotowi?

  Sebastian Kawa to jeden z najbardziej utytułowanych szybowników. Polak jako pierwszy latał szybowcem w Himalajach. Jego ostatnim osiągnięciem jest złoty medal na Światowych Igrzyskach Lotniczych w Dubaju w kategorii „Szybowcowy slalom równoległy”. W studiu Dzień Dobry TVN Sebastian opowiedział o udziale w tych trudnych zawodach oraz o przygotowaniach do pobicia kolejnego rekordu. Jakiego?

  Na szybowcach! Na kanapach Dzień Dobry TVN zasiadła żeńska reprezentacja akrobacyjnej grupy Żelazny. Ile czasu trzeba się szkolić, by zostać pilotem szybowca? Jak zareagowali rodzice dziewczyn, kiedy dowiedzieli się, że ich córki będą wykonywać akrobacje w powietrzu? Czy bywają chwile, że towarzyszy im strach? Gośćmi Anny Kalczyńskiej i Roberta Kantereita były: Agata Nykaza, Paulina Matecka, Magdalena Stróżyk.

  Anna Maruszeczko gościła w Zielonych Drzwiach pierwszego w Polsce niepełnosprawnego paralotniarza Jędrzeja Jaxa-Rożena. Jak to się stało, że jeździ na wózku inwalidzkim? Jak radzi sobie z lataniem na paralotni? Czy rodzina akceptuje jego pasję?

  Pani Adela ma 79 lat i ustanowiła łącznie 15 rekordów świata i 43 rekordy Polski, stając się żywą legendą światowego szybownictwa. 60 lat temu pierwszy raz wsiadła za stery samolotu. W studiu Dzień Dobry TVN Pani Adela była naszym gościem. Towarzyszyła jej Paulina Różyło, jedyna w Polsce kobieta testująca samoloty.

  Sebastian Kawa przeleciał szybowcem nad Himalajami. Mistrz świata w szybownictwie był gościem Dzień Dobry TVN. Opowiedział o tej niesamowitej wyprawie, o trudnościach jakie napotkał. Czy pogoda mu dopisywała? Zobaczcie niesamowite zdjęcia z wyprawy w przestworza! Dlaczego nie udało mu się przelecieć nad Mount Everestem?