sztuka kochania

  sztuka kochania

  Magdalena Boczarska za rolę Michaliny Wisłockiej w "Sztuce Kochania" została nagrodzona Orłem. Czym jest dla niej ta statuetka? Komu ją zadedykowała? W studiu Dzień Dobry TVN Magda opowiedziała, czym się kieruje dobierając role. Czy zawsze podejmowała słuszne decyzje co do roli?

  Jedną z produkcji, które zostały pokazane podczas 42. Festiwalu Filmów Fabularnych w Gdyni był film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". O jego powstawaniu, z reżyserką Marią Sadowską i aktorką Magdaleną Boczarską, rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Jak udało się ekipie tak wiernie skopiować czasy PRL-u? Czy to było duże wyzwanie?

  Maria Sadowska śpiewa, komponuje i reżyseruje filmy. Ostatni z nich, "Sztukę kochania", zobaczyło ponad 1,5 miliona widzów. Dziennikarz Dzień Dobry Wakacje Marcin Sawicki spotkał się z nią na przejażdżkę. Marysia zaprosiła go również na próbę swojego zespołu. Zobaczcie kobietę, która "Nawet kiedy stoi bez ruchu, to w myślach gdzieś biegnie".

  Sztukę kochania obejrzało już ponad milion widzów. O fenomenie filmu rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z jego producentami: Piotrem Woźniakiem-Starakiem i Krzysztofem Tereją. Czy recenzenci podzielają pozytywne opinie widzów?

  Jak, na przestrzeni lat, zmienia się w Polsce podejście do seksu? Co Polacy zawdzięczają Michalinie Wisłockiej? Jak bardzo jej książka zmieniła nasze spojrzenie na seks? Naszymi gośćmi byli - prof. Zbigniew Izdebski, seksuolog, a prywatnie uczeń i przyjaciel Michaliny Wisłockiej oraz Katarzyna Kwiatkowska, która w "Sztuce kochania" zagrała redaktor naczelną pisma kobiecego. O czym nadal wstydzimy się mówić?

  Niemal 800 tys. osób w ciągu 10 dni zobaczyło film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". O tym, dlaczego trzeba ten film zobaczyć rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z reżyserką Marią Sadowską oraz ze scenarzystą Krzysztofem Rakiem. Czy to prawda, że biografie rządzą polskim kinem? Jaki film i o kim chcieliby teraz zrobić?

  Michalina Wisłocka, jej mąż Stach oraz przyjaciółka Wanda tworzyli miłosny trójkąt. O tym i innych kontrowersjach związanych z życiem autorki książki Sztuki kochania rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Magdaleną Boczarską i Justyną Wasilewską. Czy aktorki wyobrażają sobie życie w takim układzie? Czy Polacy są teraz bardziej konserwatywni niż kiedyś?

  Film "Sztuka Kochania" wszedł właśnie na ekrany kin. O realiach, w których działała Michalina Wisłocka, rozmawialiśmy z jej uczniem i przyjacielem prof. Zbigniewem Izdebskim oraz z Wojciechem Mecwaldowskim, który w filmie gra urzędnika Komitetu Centralnego, sprzeciwiającego się wydaniu jej książki.

  Na ekrany kin wszedł film, opowiadający historię kobiety, która dokonała niemożliwego - zrewolucjonizowała życie seksualne całego kraju za pomocą jednej książki! W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Magdalenę Boczarską, która wcieliła się w rolę Michaliny Wisłockiej i Marię Sadowską, która wyreżyserowała "Sztukę Kochania". Jak wyglądała praca nad tym obrazem i co było w niej najtrudniejsze?

  Dziś do kin wchodzi film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Jak najsłynniejszą polską seksuolog Michalinę Wisłocką wspomina jej córka? Jaką matką była Wisłocka? Czy spodobałaby się jej powstała biografia i film nią zainspirowany? Czy Michalina Wisłocka była próżna? Jak wygląda życie dziecka w domu, w którym ojciec dzieli czas i miłość między dwie kobiety mieszkające pod jednym dachem? W Dzień Dobry TVN córka Michaliny Wisłockiej - Krystyna Bielewicz i autorka biografii badaczki - Violetta Ozminkowski.

  W końcu odbyła się długo oczekiwana premiera filmu "Sztuka kochania". Film pojawi się na ekranach polskich kin 27 stycznia. Kiedy gwiazdy, które w nim zagrały po raz pierwszy, zetknęły się z książką Michaliny Wisłockiej? Co dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej obiecał na premierze Piotr Adamczyk? Jak do roli przygotowywała się Magdalena Boczarska? I jakie reakcje widowni wywołał film?

  W Sztuce kochania Piotr Adamczyk zagrał męża Michaliny Wisłockiej. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy się, czy podobał się sobie w tej roli, czy nie miał problemów z pokazywaniem nagości i z jakiego powodu nie miał dublera.

  Producentem filmu "Sztuka kochania" jest Piotr Woźniak-Starak. O kulisach powstawania obrazu powiedział dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej. Kto go przekonał do wyprodukowania historii Michaliny Wisłockiej? Kim jest Judy, która rządzi w domu Agnieszki i Piotra? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  27 stycznia na ekranach kin pojawi się wyczekiwany przez wszystkich film "Sztuka kochania. Historia Michaliny Wisłockiej". Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska była na przedpremierowym pokazie i rozmawiała z członkami obsady: Marią Sadowską, Borysem Szycem, Piotrem Woźniakiem-Starakiem, Piotrem Adamczykiem, Katarzyną Kwiatkowską i Magdaleną Boczarską. Gdzie odbył się casting do filmu? Kto wybierał partnerów Magdaleny Boczarskiej? Czy w scenach łóżkowych pojawiają się dublerzy?

  Borys Szyc od dłuższego czasu nie pokazywał się "na salonach". Na co poświęcał czas? Kto jest dla niego najważniejszy? Nad czym teraz pracuje Szyc? Dziennikarka Dzień Dobry Agnieszka Jastrzębska spytała aktora o powody.

  Agnieszka Woźniak-Starak o "Sztuce kochania": "Podczytuję sobie i tam są czasem różne takie zaskakujące fragmenty. (...) To jest bardzo fajna lektura. Czekam na ostateczną-ostateczną wersję filmu". Czy Agnieszka angażuje się w produkcję filmu i, czy ... załatwiła mężowi pracę w TVN?

  W tym roku minie 40 lat od premiery „Sztuki kochania” Michaliny Wisłockiej – rewolucyjnej książki traktującej o naszym życiu seksualnym. Wydawałoby się, że Polacy zdążyli przez ten czas odrobić lekcję z rozmawiania o swojej seksualności. Okazuje się, że niekoniecznie. Z tego też powodu powstała ogólnopolska kampania „Kochanie to Sztuka” pod patronatem Ogólnopolskiego Programu Zdrowia Seksualnego.

  Kinga Burzyńska wybrała się do Wydziału Kultury Komitetu Centralnego PZPR... czyli na plan filmu "Sztuka kochania", opowiadającego o Michalinie Wisłockiej. Z Arkadiuszem Jakubikiem i Wojciechem Mecwaldowskim rozmawiała o tym, jakie książki można było wydawać, a jakich nie. Magdalena Boczarska z kolei, opowiedziała Kindze, jak przygotowuje się do roli Michaliny Wisłockiej ... "i w praktyce, i w teorii".