Święty mikolaj

    Święty mikolaj

    Na kilka dni przed mikołajkami do studia Dzień Dobry TVN zawitał prawdziwy święty Mikołaj z Laponii. Spotkał się też z widzami w naszej kawiarence i opowiedział nam o swojej pracy w Polsce. Ile czasu zajęła mu podróż do naszego kraju? Gdzie nauczył się języka polskiego? Czy dzieci były w tym roku grzeczne i ile prezentów dla nich przygotował?

    Jakie są atrybuty "dobrego" Świętego Mikołaja, ile może zarobić w okresie przedświątecznym i jak wygląda Mikołaj w stylu gender? Zobaczcie czego o "najlepszej pracy jaka może być" dowiedział się nasz reporter - Filip Chajzer.

    Z przybyszem z dalekiej północy spotkał się Marcin Sawicki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN miał okazję, by uwolnić się ze złych wspomnień i traumy z dzieciństwa:) Jako 9-letnie dziecko znalazł pod choinką piżamę i skarpety. Mały Marcinek z prezentu był bardzo niezadowolony. Czy teraz po latach wybaczył Mikołajowi nietrafiony upominek? Marcin Sawicki zapytał również Mikołaja o to, czy ocieplenie klimatu utrudnia mu pracę? Czy zdarzyło mu się wręczyć komuś rózgę? I jak to możliwe, że Święty Mikołaj zdąża objechać cały świat w wigilijną noc?

    To największa w Polsce sortowania listów. Już wczoraj w niej pojawił się Święty Mikołaj, ten z Rovaniemi. Dwa miliony listów na dobę. Dwa poziomy. Dwa tysiące ludzi. I czynne 24 h na dobę. Prezenter pogody Bartek Jędrzejak był w warszawskiej sortowni listów.