street art

    street art

    Żeby podziwiać sztukę nie trzeba iść ani do muzeum, ani do galerii. Wystarczy wyjść na ulicę. O kondycji polskiego street artu dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan rozmawiał z jedynym kuratorem tej sztuki w Polsce Janem Sętowskim. Jakimi ludźmi są artyści street artu?

    "Street art to trochę jak safari, a galeria sztuki to ZOO albo farma... czujesz, że jest między nimi różnica" Z jednym z najbardziej znanych twórców "street artu" na świecie - Stikiem spotkała się nasza reporterka Anna Senkara. Co artysta stara się przekazać swoimi dziełami, jak bezdomność wpłynęła na jego twórczość. Gdzie podziało się jego graffiti z Gdańska? O sztuce ulicy rozmawialiśmy też, w studiu Dzień Dobry TVN, z Pawłem Kitą – kolekcjonerem polskiego "street artu" i Łukaszem Gresztą, który prowadzi portal o sztuce miejskiej. Czy na graffiti można zarobić?

    Mgr Mors, czyli Mariusz Brodowski to artysta-malarz w dziedzinie street artu. Graffiti postanowił wykorzystać w szczytnym celu. Uczy Polaków... polszczyzny. I tak: nie "kameruje" tylko "filmuje", nie stawia kropki po magistrze oraz "włącza" telewizor, a nie "włancza". Marcin Meller rozmawiał przed studiem Dzień Dobry TVN z edukatorem - graficiarzem. Jak wymalował nam Marszałkowską?

    Malowanie to jedyna rzecz, którą tak naprawdę potrafi robić, a tworzenie na ulicach to spełnienie jego marzeń. Poznajcie mistrza street artu - Brazylijczyka Eduardo Kobra. Kogo do tej pory namalował? Kiedy zajął się street artem? W ilu krajach można zobaczyć jego prace?