stan wojenny

    stan wojenny

    Stan wojenny był trudnym czasem dla bardzo wielu Polaków. Jak zapamiętali go goście Dzień Dobry TVN: kardiochirurg dr Grzegorz Religa i chirurg plastyk dr n. med. Janusz Sirek? Jak działała wtedy służba zdrowia?

    W minionych dniach byliśmy świadkami ostrego sporu dotyczącego wyboru sędziów Trybunału Konstytucyjnego. W Sejmie RP wrzało. Posłowie partii opozycyjnych - czasami w ostrych słowach - krytykowali postępowanie PiS-u. Była wśród nich działaczka opozycji, obecnie posłanka PO, Henryka Krzywonos-Strycharska. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by skomentowała obecną sytuację polityczną w Polsce. Do kogo ma żal? Dlaczego porównała stan wojenny do tego, co dzieje się teraz?

    Czesław Kiszczak - "To on kierował, tym najbardziej zbrojnym i bezwzględnym ramieniem komunistycznych władz, czyli bezpieką... za jego rządów zginęli górnicy w Kopalni Wujek i doszło do śmierci księdza Jerzego Popiełuszki" Czy generał powinien odpowiedzieć za zbrodnie stanu wojennego, czy wręcz przeciwnie, jak mówi jego żona, "jest polskim bohaterem....uratował Polskę przed rozlewem krwi"?

    Agnieszka Jastrzębska, która była na premierze książki Beaty Tadli "Niedziela bez Teleranka", podpytała przybyłych na tę premierę gości o to, jak wspominają stan wojenny? Przypominamy, że dziś mija 30. rocznica wprowadzenia stanu wojennego. Co powiedzieli jej: Jakub Porada, Katarzyna Klich, Włodzimierz Zientarski, Agnieszka Cegielska i Dorota Zawadzka? A jak ten dzień wspomina nasza dziennikarka Agnieszka Jastrzębska?