siatkówka plażowa

    siatkówka plażowa

    Damska reprezentacja norweskiej drużyny piłki ręcznej plażowej została ukarana grzywną przez Europejską Federację Piłki Ręcznej (EHF). Wszystko z powodu stroju sportowego podczas rozgrywania meczu, ponieważ zawodniczki skąpe majtki zastąpiły spodenkami kolarskimi. To wywołało kontrowersje i rozpoczęcie dyskusji o seksizmie w sportach kobiecych. Czy miały prawo się tak zachować? O tym w Dzień Dobry TVN opowiedzieli siatkarka Katarzyna Skowrońska-Dolata oraz dziennikarz sportowy Damian Bąbol.

    Jej przygoda z siatkówką zaczęła się w wieku 10 lat. 4 lata później została powołana do młodzieżowej reprezentacji Polski. Po przeprowadzce do USA, Aleksandra Wachowicz postanowiła skupić się na siatkówce plażowej. O tym, dlaczego przeprowadziła się do Los Angeles, jak wygląda jej codzienne życie i jakie ma marzenia opowiedziała Mateuszowi Hładkiemu.

    Zapewne większość z nas słyszała o siatkówce halowej i siatkówce na plaży. A czy ktoś słyszał o siatkówce na... śniegu? Okazuje się, że także w tej odmianie siatkówki jesteśmy światową potęgą. Gościem Dzień Dobry był dwukrotny mistrz świata Michał Matyja. Czym różni się siatkówka na śniegu od tej na piasku? W jakich butach grają zawodnicy? W co są ubrani? Kto wymyślił tę dyscyplinę? Ilu Polaków gra w snow volleyball?