seksoholizm

  seksoholizm

  Bolesne wspomnienia partnerki seksoholika.

  Gośćmi w ostatnim programie Kuby Wojewódzkiego byli Sławomir Peszko, piłkarz oraz Żabson, jeden z najpopularniejszych młodych raperów. O czym rozmawiali? Jakie trudne pytania zadał im prowadzący?

  Jacek Poniedziałek to jeden z najbardziej wyrazistych aktorów polskiej sceny. Ostatnio głośno jest nie tylko o jego talencie, ale także uzależnieniach i problemach. W Dzień Dobry TVN artysta opowiedział o swoich zmaganiach z przeciwnościami losu, a także kulisach powstawania szokującej książki pt. "(Nie)Dziennik".

  Rozstrzygnięto 3. edycję konkursu dla dziennikarzy "Uzależnienia XXI wieku". Przyznano trzy nagrody główne i dwa wyróżnienia. Wyróżnienie, za reportaż poświęcony seksoholizmowi, wyemitowany w programie Dzień Dobry TVN, otrzymała nasza dziennikarka Agnieszka Dziaman. Gratulujemy! Konkurs "Uzależnienia XXI wieku"powstał w roku 2014 z inicjatywy Fundacji Inspiratornia.

  Często podczas rozmów na tematy pada żartobliwe stwierdzenie, że seksu nigdy za wiele, a następnie, że seksoholizm to nie choroba. Medycyna również nie uznaje go za uzależnienie, ponieważ brakuje badań klinicznych na ten temat. Gdzie leży granica pomiędzy "dużo seksu" a "za dużo seksu"? Dlaczego problem dotyczy przede wszystkim mężczyzn? Jak wygląda terapia uzależnionych? I czy kończy się ona tak jak w przypadku alkoholików dożywotnią abstynencją? W Dzień Dobry TVN seksuolog dr Alicja Długołęcka przybliżyła kwestię uzależnienia, które niszczy nie tylko samego chorego, ale również jego rodzinę i związek.

  Tiger Woods, Michael Douglas i David Duchovny - to znane osoby, które przyznały się do seksoholizmu. Ile razy dziennie ktoś musi uprawiać seks, by można było go określić mianem seksoholika? Jakie są przyczyny seksoholizmu? Jak jest korelacja między wykorzystywaniem seksualnym w dzieciństwie a seksoholizmem w życiu dorosłym? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli psychoterapeuci: Natalia Smogulecka i Paweł Sikora.

  Do tej pory dotknięci tymi problemami musieli leczyć się na własną rękę. Od marca w jednej z 26 placówek w całym kraju uzależnieni od seksu, pracy lub zakupów otrzymają pomoc za darmo. Czy darmowa terapia zmotywuje uzależnionych do podjęcia leczenia? W studiu Dzień Dobry TVN gościmy psychiatrę i psychoterapeutę uzależnień Lubomirę Szawdyn oraz psychologa biznesu Jacka Santorskiego. Ilu Polaków jest uzależnionych od seksu?