ściąganie

    ściąganie

    Zdaniem Marcina Prokopa - ściągi nie zawsze bywają pomocne. Dlaczego nie warto ściągać? Dlaczego ściąganie jest w Polsce powszechnie akceptowanym zjawiskiem? Który z naszych gości ściągał? O ściąganiu w szkole rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Robertem Stockingerem, dziennikarzem, który chodził do szkoły podstawowej w Kanadzie, Nicholasem Deedsem, który uczył się w USA, a teraz studiuje w Polsce oraz z Markiem Smulczykiem, psychologiem i pedagogiem zajmującym się badaniem jakości edukacji, Prezesem zarządu Fundacji Evidence Institute. Ściągaliście w szkole?

    Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki opowiedział w studiu Dzień Dobry TVN m.in. o festiwalu w Cannes, który wkrótce ruszy po raz siedemdziesiąty, a także o tym, co nowego słychać w show-biznesie. Jednak Marcina Prokopa najbardziej interesowało to, czy Mateusz ściągał w szkole i, czy dostawał klapsy...

    Szkoła zaufania czy restrykcyjny program antyplagiatowy, który wkrótce trafi do gimnazjów i liceów? Która metoda będzie bardziej efektywna? Na temat nielegalnego zapożyczania prac, Dorota Wellman i Robert Kantereit rozmawiali w Dzień Dobry TVN z nauczycielem Jarosławem Szulskim, reżyserem Janem Komasą oraz niemniej zainteresowanym tematem ściągania, tegorocznym maturzystą Błażejem Hejwowskim.