RPA

  RPA

  Johannesburg to jedno z największych miast w Afryce, które zamieszkuje blisko 5 milionów osób. Określa się je również mianem Joburga lub Jozi. Miasto oferuje szereg atrakcji, które spodobają się nie tylko miłośnikom natury, poszukującym przede wszystkim relaksu, lecz także osobom spragnionym rozrywki i badaczom kultury afrykańskiej.

  Rodzice Martina Hejgera z Johannesburg byli Polakami. Syn postanowił wyjechać z RPA i osiedlić się w Polsce. Tu pracuje jako instruktor golfa. Z Martinem spotkał się nasz kulinarny podróżnik i smakosz Mikołaj Rey. Razem przygotowali kurczaka rodem z RPA. Czy wiecie, co oznacza skrót PZS?

  W dziewiątym odcinku Agenta - Gwiazdy odpadła aktorka Monika Mrozowska. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by powiedziała, dlaczego - według niej - odpadła z programu i jakie zadanie ją przerosło. Zapytaliśmy ją, jak będzie wspominać pobyt w RPA. Zobaczcie, czym Monika nas uraczyła.

  W trzecim odcinku „Agent - Gwiazdy” z programem pożegnała się modelka Kamila Szczawińska. W Dzień Dobry TVN powiedziała, dlaczego pożegnała się z programem, jak wspomina pobyt w RPA i jakie zadanie ją przerosło. Kamila - za naszym pośrednictwem - przekazała również kilka słów Kindze Rusin.

  "Agent" był jednym z pierwszych programów typu reality show w polskiej telewizji, emitowanym w latach 2000-2002. Wraca na antenę po długiej przerwie. Jego prowadzącą jest Kinga Rusin. Wraz z uczestnikami programu wyjechała do RPA i tam pomaga im zmierzyć się z ekstremalnymi warunkami życia i własnymi słabościami. Połączyliśmy się z nią na skype, aby powiedziała, co się dzieje na planie Agenta.

  Kocha zwierzęta – nie tylko udomowione, ale także te dzikie. W RPA wzbudziła zaufanie rysia, który bał się podchodzić do ludzi, w Australii opiekowała się koalami i kangurami, a w Tajlandii zaprzyjaźniła się z młodym tygrysem. Kim jest Małgorzata Zdziechowska, którą dziennikarze Daily Mail nazwali Doktorem Dolittle w spódnicy? Czy to prawda, że potrafi rozmawiać ze zwierzętami? Czy w czasie pracy z dzikimi zwierzętami zdarzały jej się groźne, niebezpieczne sytuacje?

  To tu, w Republice Południowej Afryki, trzy Polski znalazły swoje drugi dom. A czy tęsknią do Polski? Co robią na Czarnym Lądzie?

  Kilka miesięcy temu ktoś opowiedział Jolancie Pieńkowskiej o człowieku, który pływał na Biegunie Północnym. Wydawało się Jej to niemożliwe. Dlaczego Lewis Gordon Pugh to zrobił? O to zapytała go podczas ich wspólnego spotkania w RPA.