rekolekcje

  rekolekcje

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Szymona Hołownię, który zorganizował rekolekcje wielkopostne w Internecie. Dlaczego publicysta nazywa je "bieda rekolekcje"? O czym opowiada w swoich internetowych wystąpieniach? Czy da się przeżyć 40 dni skupienia w Internecie?

  Obecnie przeprowadzenie rekolekcji należy do obowiązków szkoły. Jednak coraz częściej słyszy się głosy, że lepiej by było, gdyby rekolekcje organizowano poza szkołą i nie w trakcie godzin lekcyjnych. A jakiego zdania są goście Dzień Dobry TVN: dziennikarz Faktów TVN Krzysztof Skórzyński i Marcin Celiński z Inicjatywy Obywatelskiej "Świecka Szkoła"?

  Podczas rekolekcji, które niedawno odbyły się w Lesznie, młodzież - uczestnicząca w aktach tzw. Spoczynku w Duchu Świętym - zachowywała się jak zahipnotyzowana. Nagranie ze spotkania wywołało sporo kontrowersji. O takich praktykach w kościele i ich celach rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: ks. Rafałem Jarosiewiczem, który prowadził ww. rekolekcje oraz socjologiem i terapeutką pedagogiczną dr Agnieszką Bukowską.

  Bojownicy państwa islamskiego nagrania z egzekucji zamieszczają w Internecie. Tego typu film pokazał na lekcji religii ksiądz w jednym ze szczecińskich liceów. Oburzeni byli zwłaszcza rodzice. Czy tak powinny wyglądać lekcje religii w szkołach? Po co ksiądz pokazał uczniom tak drastyczny film? Jakie będą tego konsekwencje? O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy ksiądza Kazimierza Sowę i psycholog dr Aleksandrę Piotrowską.

  Organizowane przez zakonników rekolekcje z dietą św. Hildegardy czy postem Daniela cieszą się sporym powodzeniem, zwłaszcza w okresie Wielkiego Postu. Jak wyglądają takie rekolekcje w Klasztorze Ojców Benedyktynów w Tyńcu? Na czym polega dieta św. Hildegardy? Do Tyńca zabrał nas dziennikarz Dzień Dobry TVN (ojciec) Mateusz Hładki ;-) I do jakich wniosków doszedł Marcin Prokop?

  Co ksiądz może wiedzieć o życiu w małżeństwie? Ks. Zdzisław Wojciechowski, animator rekolekcji dla małżeństw, wie sporo na ten temat. Podobają ci się młodsze kobiety? Masz ochotę na romans z koleżanką z pracy? Twój mąż się zestarzał i myślisz o tym, by wymienić go na nowszy model?! Ks. Zdzisław, jezuita z Warszawy, odwiedzie cię od tego. Z jakimi problemami najczęściej przychodzą do niego pary? Czy każdy związek można uratować?