Rafał Sonik

  "Zajęliśmy się tymi, którzy nie mają zasobów".

  Rafał Sonik jest jednym z najbardziej utytułowanych polskich rajdowców. Kierowca wyrusza właśnie w kolejny wyścig, tym razem do Kazachstanu. Jak znosi rozłąkę z rodziną? Jakie ma plany na przyszłość?

  Karolina Sołowow jest córką jednego z najbogatszych Polaków i żoną znanego sportowca Rafała Sonika. Jest też przewodniczącą rady Fundacji "Fabryka marzeń" wspierającej mniej zamożne rodziny. Jedną z podopiecznych organizacji jest Pani Edyta Piątek. W jaki sposób pomogła jej fundacja? Sprawdziła to prowadząca Dzień Dobry TVN Dorota Wellman.

  Na quadach jeżdżą coraz młodsze dzieci - nawet czterolatki. Niestety wiele z nich robi to nieumiejętnie. Kilka dni temu ośmiolatek, jadący na tej właśnie maszynie, zjechał na sąsiedni pas i zderzył się z autobusem. Reporterka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska spotkała się z Rafałem Sonikiem, aby spytać, na jakim terenie uczyć dziecko jazdy na quadzie, w jaki sprzęt należy je zaopatrzyć, od kiedy dziecko może jeździć na drogach publicznych. Czy dwuletni syn Rafała ma już za sobą jakieś doświadczenia z quadem?

  Kilka dni temu Dorota Wellman obchodziła urodziny. Razem z Rafałem Sonikiem, przyjacielem Doroty, przygotowaliśmy dla prowadzącej Dzień Dobry TVN urodzinową niespodziankę. Rafał Sonik porwał naszą Dorotę i zawiózł ją na lotnisko. Tam czekała już pilotka awionetki Paulina Mazgała, która zabrała Dorotę Wellman w podniebną podróż. Co więcej, przekazała Dorocie stery! Zobaczcie, jak prowadząca Dzień Dobry TVN zareagowała na tę niespodziankę?

  W ostatnim Rajdzie Dakar Rafał Sonik uległ wypadkowi, sportowiec poważnie złamał nogę. Przez wypadek Rafał Sonik musiał zakończyć rajd. Teraz czeka go długa rehabilitacja. Czy myśli już o powrocie na quada? Na Dakarze Sonikowi towarzyszyła jego partnerka Karolina. Czy nie tęskniła na synkiem? I jak Rafał Sonik odnajduje się w roli taty małego Gniewka? Rodzinę Soników odwiedziła Dorota Wellman.

  Maluch dla Toma Hanksa dotarł do adresata. Zobaczcie, jak wyglądała uroczystość przekazania podarunku od mieszkańców Bielska-Białej i pierwsza przejażdżka Toma.

  Fiat 126p, który jest prezentem dla Toma Hanksa, leci dzisiaj do Stanów Zjednoczonych, a razem z nim - pomysłodawczyni akcji Monika Jaskólska i fundator Rafał Sonik. Czy aktor wie, jak wygląda jego wymarzony maluch? Czym Biały może go zachwycić? Jaka jest historia tego auta? Monikę, Rafała i oczywiście Białego żegnał w naszym imieniu reporter Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Mało kto wie, że Magda Gessler i Rafał Sonik przyjaźnią się od ponad 30 lat. O swojej relacji powiedzieli dziennikarzowi Dzień Dobry TVN Mateuszowi Hładkiemu. Kiedy spotkali się pierwszy raz? Za co się cenią? Czy są wobec siebie zupełnie szczerzy?

  Dlaczego tak bardzo lubimy "pomagać" kierowcom prowadzić auto? Czy jest coś, co bardziej denerwuje prowadzącego, niż dobre rady pasażerów? Czy może to wpływać na bezpieczeństwo jazdy? O tym, czy jadąc jako pasażer, udzielają dobrych rad kierowcom, opowiedzieli nam Maria Konarowska, Rafał Sonik i Rafał Rutkowski. A Wy, lubicie doradzać podczas jazdy?

  W Wielkanoc najważniejsze, aby być wśród swoich, nawet gdyby chcieli cię olać. Z tego też powodu wielu Polaków ruszyło w trasę. Tym, którzy na świąteczne dni opuszczali Warszawę towarzyszył Filip Chajzer. Dziennikarz Dzień Dobry TVN sprawdził, dokąd się wybierali oraz jaką zwierzynę i roślinność wywozili do rodzinnych domów.

  Rafał Sonik wspiera Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy. Na tegoroczną licytację przeznaczył swój quad. Dlaczego akurat ten pojazd jest dla niego taki wyjątkowy? Zapytała o to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Jakie inne gwiazdy wspomagają WOŚP?

  Na Pustyni Błędowskiej Rafał Sonik przygotowuje się do kolejnego startu w Rajdzie Dakar. Spotkał się tam z nim prezenter pogody Tomasz Zubilewicz. Tomek zapytał o dzień, w którym rusza słynny rajd. Mógł również przyjrzeć się quadowi, który został przekazany przez sportowca na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy.

  Ten rok należy do Rafała Sonika - urodził mu się syn i piąty raz wygrał Puchar Świata. O swoim zwycięstwie, motywacji, przebiegu zawodów i opiece nad synkiem powiedział reporterce Dzień Dobry TVN Agnieszce Rylik.

  Co powiedzielibyśmy sobie będąc 20-latkami dzisiaj i mając całe swoje życiowe doświadczenie? Zapytaliśmy o to naszych gości. Studio Dzień Dobry TVN odwiedzili: Paulina Smaszcz-Kurzajewska, właścicielka firmy PR i mama dwóch synów i Rafał Sonik, kierowca rajdowy. Co by sobie doradzili? Jakich błędów staraliby się już nie popełnić?

  Wybitni polscy sportowcy: Robert Lewandowski, Marcin Gortat, Adam Małysz i Rafał Sonik wzięli udział w akcji "Szczęśliwe Dukaty", która rusza już 9 czerwca! Specjalnie na potrzeby tej inicjatywy własnoręcznie zaprojektowali swoje monety. Zobaczcie jak one wyglądają. Gośćmi Anny Maruszeczko, w Zielonych Drzwiach, byli: prezes Fundacji TVN: "nie jesteś sam" Katarzyna Kolenda-Zaleska i dyrektor fundacji UNICEF Polska Marek Krupiński. ​

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Rafała Sonika. Rajdowiec przez problemy techniczne quadu został zmuszony do wycofania się z ostatniego Rajdu Dakar. Co czuł, kiedy nikt nie chciał mu pomóc? Czy ma do kogoś o to żal? Rafałowi w studiu towarzyszyła jego partnerka. W jaki sposób Karolina Sołowow przeżywa starty Rafała? Jak kontaktowali się ze sobą podczas Dakaru?

  O dzisiejszej pogodzie Bartek Jędrzejak opowiada z Pustyni Błędowskiej. Spotkał się tam z Rafałem Sonikiem. Kierowca rajdowy ćwiczy tam ostatnie szlify przed startem w Rajdzie Dakar. Kiedy wylatuje z Polski?

  Wtorek z Dzień Dobry TVN: Dariusz Michalczewski o dzieciństwie, kobietach i walce. Dramaty na polskich drogach - kto jest im winny i, co zrobić, by ich uniknąć? W programie także: Rafał Sonik o przygotowaniach do Dakaru i o tym, dlaczego nie pojedzie z nim jego partnerka. Bądźcie z nami jutro od 8:00!

  W tym apartamencie na ośmiu kołach mieszkają podczas Dakaru Karolina Sołowow i Rafał Sonik. Jak wygląda ich życie podczas rajdu? Czym są roadbooki i ile czasu zajmuje ich opracowanie? Bez czego Rafał nie rusza w drogę i jak relaksuje się dzień przed wyścigiem? Czy Karolina radzi sobie w męskim gronie? Czy znosi dzielnie "dakarowy zapach"? Z parą spotkał się prezenter pogody Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak.

  ks. Andrzej Augustyński - "Po pierwsze stworzyć dom dla dzieci, które tego domu nie mają, żeby mieszkały w miejscu, które jest starannie przygotowane, dobrze zaprojektowane, uwzględniające wszystkie ich potrzeby, żeby ten dom otworzyć na środowisko". Czy udało się to osiągnąć w Odporyszowie k/Tarnowa? Zobaczcie!

  Dlaczego Rafał Sonik zajął "tylko" drugie miejsce na pierwszym etapie rajdu Desert Challenge w Abu Dhabi? Ze zwycięzcą Dakaru i jego partnerką, Karoliną Sołowow, rozmawialiśmy o ich wspólnej pasji, która cementuje związek! Czym Karolina zajmuje się podczas rajdów i jaki jest jej wkład w sukcesy Rafała?

  Pierwszy tydzień wiosny Bartek Jędrzejak rozpoczyna w jeszcze zimowym Zakopanym. Nasz prezenter spotkał tam Rafała Sonika, zwycięzcę Rajdu Dakar. Mistrz quadów opowiedział o swoich najbliższych planach zawodowych. Dlaczego zjeżdża po stoku na rowerze? Czy to oznacza, że rezygnuje z jazdy na quadzie na rzecz roweru, a może w ten sposób przygotowuje się do kolejnego rajdu?

  Już jutro w Dzień Dobry TVN: zwycięzca Rajdu Dakar Rafał Sonik - zobacz, jak mistrz quadów trenuje do kolejnego wyścigu oraz kolejna odsłona cyklu "Para do poprawy" - z jakimi problemami muszą zmierzyć się tym razem? A na naszej scenie bohater kontrowersyjnego reality show z utworem "Ponad horyzont". Oglądajcie nas jutro o 8.00! Program poprowadzą Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.

  Wiemy już, że mężczyzną marzeń prowadzącej Dzień Dobry TVN Doroty Wellman jest tegoroczny zwycięzca rajdu Dakar Rafał Sonik, a jaki zawód męski jest dla niej najseksowniejszy? Wyciągnął to z Doroty Marcin Prokop.

  Na XVI Charytatywnym Balu Dziennikarzy jednym z fantów, które można było wylicytować był kask zwycięzcy tegorocznego rajdu Dakar Rafała Sonika. Za ile został wylicytowany? Z kim Rafał Sonik pojawił się na balu? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Rafał Sonik to pierwszy Polak, który wygrał Dakar. Od 22 lat jest związany z Siemachą. Ile kończyn złamał na rajdzie? Dlaczego tak ważne dla niego jest by pomagać innym? Na scenie dzień młodzież z organizacji „Siemacha” zaśpiewała specjalnie ułożoną dla Rafała piosenkę. Rafał bardzo się wzruszył.

  Spędź niedzielny poranek z Dzień Dobry TVN, a w programie: Natasza Urbańska na czacie i z premierowym utworem! Czy wzbudzi tyle emocji, co jej poprzedni teledysk? Następnie: Daria Day - Polka, przez której ręce przechodzą najpiękniejsze kobiety świata. Jak 25–letniej charakteryzatorce udało się zaistnieć w wielkim świecie mody? A na koniec: "nasz" król tegorocznego Dakaru - wielki wygrany Rafał Sonik! Zapraszamy w imieniu Magdy Mołek i Marcina Mellera!

  Rafał Sonik to pierwszy w historii, polski kierowca, który zdobył pierwsze miejsce w Rajdzie Dakar. Startował w kategorii quadów. Dlaczego twierdzi, że Dakar to życie w pigułce? Ile do tej pory odniósł kontuzji? Ile błędów popełnił w tegorocznym rajdzie? O czym marzy? Dlaczego boi się koni? Rafał Sonik był gościem Dzień Dobry TVN.

  W środę w Dzień Dobry TVN: biznesmen, który spełnił marzenie życia - tylko u nas Rafał Sonik o historycznym sukcesie w Rajdzie Dakar. Następnie: będzie ojcem po raz czwarty - czy spełni się jego marzenie o córce? W programie także znana aktorka została projektantką, a także udowadniamy, że marzenia spełniać można w każdym wieku. Bądźcie z nami jutro, punktualnie o 8:00! Zapraszamy w imieniu Doroty i Marcina!