przeboje muzyczne

  przeboje muzyczne

  Lata 80. mają swoich zwolenników i przeciwników. Ci drudzy zarzucają muzyce i stylistyce tego okresu kiczowatość i przepych. Nie da się jednak ukryć, że lata 80. były jedną z najważniejszych dekad w kwestii list przebojów. Nie ma chyba osoby, która nie kojarzyłaby choć jednego hitu z tego okresu. Do fascynacji złotą erą disco przyznają się coraz młodsze osoby.

  Ten utwór zna każdy. "The Final Countdown" stał się hymnem rocka i otworzył zespołowi Europe drzwi do międzynarodowej kariery. Jak powstawał jeden z największych przebojów lat 80.? Co dzisiaj słychać u członków zespołu? O wszystkim opowiedział w Dzień Dobry TVN perkusista Europe Ian Haugland. W rozmowie z Sandrą Hajduk zdradził nie tylko kulisy twórczości, ale wyznał także, że marzy o urlopie w Polsce.

  Przyjaciele mówią o nim, że jest profesjonalistą, który dużo od siebie wymaga. Zbigniew Wodecki wciąż nagrywa przeboje. Według Włodzimierza Korcza Wodecki trwoni swój talent. Dlaczego? Kogo podziwia sam muzyk i z jakich powodów zdecydował się na współpracę z zespołem Mitch & Mitch?

  A zaczyna się tak... "Mona Lisą byłaś mi, marzyłem tylko o Tobie. Rysowałem serca dwa - pytałaś po co to robię?" Pamiętacie ten hit lat osiemdziesiątych? Specjalnie dla Was zespół Papa D. wykonał piosnenkę "Nasz Disneyland" na naszej scenie! Pośpiewamy razem? :-)

  Jej debiutancki album pokrył się potrójną platyną nie tylko w USA, ale także Wielkiej Brytanii. Była czterokrotnie nominowana do nagrody Grammy. A pseudonim sceniczny zawdzięcza skrzynce na listy. Z Macy Gray, która przyleciała do Polski, spotkała się dziennikarka Gabi Drzewiecka. Czy pobyt w więzieniu miał wpływ na Macy Gray? Co uratowało ją od uzależniania od narkotyków? Dlaczego zdaniem Macy Gray miłość do mężczyzny jest przereklamowana?

  Dziewczyny z zespołu Laura Palmer Cover Story śpiewają stare i nowe przeboje. W swoim repertuarze mają także utwory autorskie. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonały wielki przebój grupy New Kids on the Block: Step by step. Jak Wam się podoba ich wersja?

  Ile razy zdarzyło się Wam kilkakrotnie usłyszeć piosenkę, która jest przebojem, a Wy macie problem z przypomnieniem sobie jej tytułu i nazwiska wykonawcy? Założymy się, że nie raz. Nie przejmujcie się - problem z tym mają także dziennikarze muzyczni. W Dzień Dobry TVN wiedzę Roberta Kozyry i Marii Szabłowskiej sprawdzała Jolanta Pieńkowska. A może Wy zgadniecie, co zaśpiewała prowadząca Dzień Dobry TVN? Jak jej śpiew ocenił Robert Kozyra?