protesty

    protesty

    Od wielu miesięcy z zapartym tchem obserwujemy to, co się dzieje na Białorusi. Z oficjalnych informacji wynika, że do tej pory w wyniku protestów zmarło 5 osób, ponad 80 jest zaginionych, a 150 wyszło z więzienia w bardzo ciężkim stanie. Białorusini się nie poddają, a sprawy w swoje ręce wzięły przede wszystkim kobiety. O tym, jakie podjęły działania porozmawialiśmy z Janą Szostak, aktywistką i artystką z Białorusi.

    Do kolejnych protestów przeciw brutalności policji i nierówności rasowych doszło w niemal wszystkich amerykańskich metropoliach. W wielu przypadkach pokojowe początkowo marsze przerodziły się w zamieszki. Amerykanie demonstrują po śmierci George'a Floyda, który zmarł w wyniku interwencji policji. Lady Gaga zarzuciła prezydentowi Donaldowi Trumpowi rasizm. Uwagę na problem przemocy wobec czarnoskórych zwrócili też znani sportowcy.

    Godzina policyjna w Minneapolis, Los Angeles, Atlancie i Filadelfii, zmobilizowana Gwardia Narodowa, wielotysięczne demonstracje w Nowym Jorku, starcia z policją przed Białym Domem. W Stanach Zjednoczonych trwają protesty z powodu śmierci Afroamerykanina George'a Floyda. Prezydent Donald Trump potępia zamieszki i zapewnia, że jego rząd położy kres przemocy. Również środowisko artystów odpowiada na panująca sytuację - David Guetta składa hołd zmarłemu.

    W środę w Dzień Dobry TVN: pomysł, który wzbudza wiele emocji i jeszcze większe protesty - rozmawiamy o tym, jakie mogą być skutki zaostrzenia prawa aborcyjnego. Oprócz tego: przez 40 lat przeżyli niejedno randez vous i mogą czuć się prawdziwymi królami życia - na naszej scenie ponadczasowy Kombii. A na koniec coś w co trudno uwierzyć: wyskoczyła ze statku i przez cztery godziny dryfowała w wodzie - sprawdzamy, jaki może być finał małżeńskich kłótni. Zaczynamy o 8.00!