projektanci

  projektanci

  Aby móc wziąć udział w pokazie mody trzeba mieć nie tylko odpowiednią urodę i figurę, ale również charakter. Jak wybierane są osoby, które potem chodzą po wybiegu? W Dzień Dobry TVN o przygotowaniach do pokazów rozmawialiśmy z projektantem Robertem Kupiszem i modelkami: Anią Piszczałką oraz Karoliną Pisarek.

  Pokaz mody choć trwa jedynie kilkanaście minut, to jego organizacja jest naprawdę niemałym przedsięwzięciem. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki rozmawiał z duetem Paprocki&Brzozowski, którzy wieczorem zaprezentują swoją najnowszą kolekcję. Dlaczego jeden z projektantów porównuje pokaz mody do życia motyla? Z jakim wyprzedzeniem należy planować pokaz? Ile osób pracuje nad takim wydarzeniem? Kto zasiada w pierwszym rzędzie i dlaczego?

  W Dzień Dobry TVN gościliśmy duet Paprocki&Brzozowski. Projektanci powiedzieli nam, jakie trendy w modzie będą obowiązywały w tym sezonie. Jakie kolory są obecnie najmodniejsze? Jak je łączyć? Czy każdemu pasuje, modny ostatnio, kolor żółty?

  W drugim sezonie programu "Project Runway" skład jury uległ zmianie. Miejsce Mariusza Przybylskiego zajął Marcin Tyszka. Jak wyglądają sędziowskie obrady za kulisami show? Czy Anja Rubik jest bardzo uparta, a może łatwo zmienia swoje zdanie? Jak modelka mobilizuje uczestników programu do pracy i o co najczęściej Anja spiera się z innymi jurorami, zdradziła dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN i bez wątpienia osoba, o której można śmiało powiedzieć , że zna się na modzie oraz rozróżnia chyba wszystkie kreacje wszystkich projektantów w Polsce :), wybrała pięć najlepiej ubranych gwiazd. Zobaczcie osobisty ranking Agnieszki Jastrzębskiej. Która gwiazda w jej oczach wypadła w tym roku najlepiej?

  Małgorzata Socha uchodzi za ikonę stylu. Czy projektanci szyją kreacje specjalnie dla niej? Jak często dostaje propozycje od znanych projektantów?

  Liliana Pryma i Maciej Sieradzky wprawdzie nie wygrali pierwszej edycji Programu Project Runway, ale i tak są zwycięzcami, bo dzięki programowi teraz robią to, o czym zawsze marzyli. Młodzi projektanci opowiedzieli w Dzień Dobry Wakacje o tym, jak wygląda po programie, czym się teraz zajmują, nad czym pracują i wreszcie z kim współpracują? Dlaczego Maciej Sieradzky cieszy się, że nie wygrał programu? Zobaczcie, jak emocjonująca może być praca projektanta mody.

  Już w najbliższą niedzielę odbędzie się wielki finał programu Project Runway. Jakub "Jacob" Bartnik, Liliana Pryma i Maciej Sieradzky przedstawią swoje kolekcje na lato 2014, które zaprezentują na wybiegu znane osoby. Kto? Czy Anja Rubik ma swojego faworyta? Kto jeszcze zasiądzie w jury?

  Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska spotkała się z Marcinem Paprockim i Mariuszem Brzozowskim w atelier projektantów. Na miejscu były też trzy finalistki akcji Dzień Dobry TVN na najlepsze stylizacje. Zobaczcie, jakie dostały zadanie końcowe i co powiedział duet Paprocki & Brzozowski o swoim występie w "Project Runway". Czy doradzali początkującym projektantom czy raczej zmiażdżyli ich swoją krytyką?

  Oto historia dwóch sióstr Aleksandry i Anety Chmielewskich - młodych projektantek, które postanowiły poprzez modę promować Polskę. W swoich projektach wykorzystują symbole kojarzące się z naszym krajem. Są to m.in.: orzełek, syrenka warszawska czy smok wawelski. Kupilibyście ubrania z ich kolekcji?

  Zbierają sukienki i je pożyczają. Ale nie sobie nawzajem, tylko każdemu z osobna. Dzięki nim każda kobieta nie musi kupować drogiej sukienki na ważne okazje, tylko może ją wypożyczyć i wyglądać jak milion dolarów. Pożyczary - Dorota Surmacka i Katarzyna Drabarek - były naszymi gości w studiu Dzień Dobry TVN.

  Czy warto kupować ubrania, biżuterię i dodatki galanteryjne zaprojektowane przez projektantów? Czy warto zrezygnować z zakupów w „sieciówkach” na rzecz ubrań od młodych projektantów? Jak to się ma do jakości ubrań? Czy - wedle obiegowej opinii- te ostatnie są droższe niż te produkowane masowo? Ewelina Rydzyńska rozwiała wszystkie wątpliwości.

  Swoją działalność rozpoczęli od cyklicznych pokazów mody. Od marca tego roku niepełnosprawni pracownicy Spółdzielni Socjalnej Otwarci z Konina projektują i szyją ubrania dla osób takich, jak oni.