prawa i obowiązki

  Ogródki działkowe zyskują na popularności. Dawniej wykorzystywane w celach uprawnych, dziś są miejscem wypoczynku i relaksu. Rzecz, o której zawsze powinni pamiętać ich właściciele, to regulamin. Zdradzamy, co wolno, a czego nie wolno robić na działce. Na co zwrócić uwagę, by nie zakłócać porządku na terenie ROD?

  Wysokie temperatury są szczególnie uciążliwe w miejscu pracy. I choć wiele osób wciąż wykonuje obowiązki w trybie zdalnym, to wszyscy, którzy wrócili do biur, w teorii mogą liczyć na wsparcie pracodawcy. O obowiązki przełożonych w czasie upałów zapytaliśmy adwokatkę Elizę Kunę.

  Choć zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej uderza głównie w dorosłe kobiety, w protest przeciwko działaniom rządu włączyli się również uczniowie podstawówek czy liceów, którzy boją się o swoją przyszłość. Wielu z nich prezentuje poglądy w Internecie. Jak reagują na to nauczyciele?

  Dwa tygodnie temu Polskę obiegła informacja, że Państwowa Inspekcja Pracy kontroluje osoby pracujące z domu. Doniesienia okazały się jednak nieprawdziwe. Sprawdziliśmy, jak faktycznie może wyglądać kontrola pracy zdalnej, jakie prawa przysługują pracownikowi oraz czego może wymagać od nas pracodawca.

  W nowej dla wszystkich rzeczywistości związanej z pandemią rodzi się wiele niejasności i pytań. Na każde z nich odpowiada jeden z naszych ekspertów. Dzisiaj rozwiewamy wątpliwości dotyczące sklepów i stref bezpieczeństwa przy kasach.

  Podczas zatrzymania Igora Stachowiaka nie były przestrzegane żadne procedury. Sam zatrzymany również prawdopodobnie nie wiedział, jakie prawa mu przysługują. Dlatego właśnie do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy mec. Zbigniewa Romana, który powiedział, jak powinna wyglądać procedura zatrzymania, jakie obowiązki ma funkcjonariusz, a jakie prawa zatrzymywany, by tragedia z wrocławskiego komisariatu już nigdy się nie powtórzyła.