praca w ogrodzie

  praca w ogrodzie

  Co robić, gdy nasze dłonie wyglądają już jak u doświadczonego ogrodnika?

  Niestety pielęgnacja roślin może negatywnie wpłynąć na kondycję dłoni.

  Ze względu na nadejście jesieni, dla działkowiczów zbliża się czas odpoczynku. Przed nim jednak należy posprzątać ogródek, by w kolejnym roku plony również dopisywały. O tym, jak to zrobić, w Dzień Dobry TVN opowiedział Łukasz Skop, autor popularnego bloga Bez-Ogródek i dyplomowany biotechnolog roślin.

  Obecnie w ogrodach kwitną hiacynty, miodunki i ziarnopłony, jednak nie wszystkie rośliny obudziły już się po ciężkiej zimie - róże mają z tym problem. Łukasz Skop w Dzień Dobry TVN radził: "Jeśli chcemy w tym roku cieszyć się ich kwiatami, musimy teraz je przyciąć i pobudzić do życia". Jak to prawidłowo zrobić?

  Żywopłot to piękna zielona ściana, która odgradza nasze podwórko od ulicy. Dzięki niemu podczas prac w ogrodzie czy wypoczynku czujemy się po prostu bardziej komfortowo. Jednak, aby żywopłot spełniał swoje funkcje, trzeba o niego zadbać i odpowiednio go przycinać. Jak to zrobić?

  Wiosna to czas, kiedy przyroda budzi się do życia. Aby przyspieszyć wzrost naszych ogrodowych roślin, warto pomyśleć o ich przycięciu. Które wymagają takiej pielęgnacji i jak zrobić to prawidłowo? Dowiecie się tego z naszego materiału?

  W dzisiejszych czasach, by zaopatrzyć się w wybrane owoce i warzywa, wystarczy udać się do sklepu. Istnieją jednak rodziny, które pragną być samowystarczalne, a przy tym ekologiczne. Do tej grupy należą państwo Kasperscy, posiadacze "Anielskich ogrodów".

  Sny fascynują ludzkość od tysięcy lat. Ich znaczenie próbowano poznać już w starożytności, kiedy przypisywano im bardzo duży wpływ na życie. Wierzono, że mogą stanowić pewnego rodzaju przepowiednie lub wskazówki. Co według sennika może oznaczać sen, w którym pojawia się ogród?

  Urlop można spędzić we własnym ogrodzie. Warto go przed tym przygotować do lata. Wiesiek "Złota Rączka" Skiba pokazał, jak zawiesić hamak, zamontować ławeczkę i oświetlenie w ogrodzie.