portale społecznościowe

  portale społecznościowe

  Agnieszka Jastrzębska postanowiła dowiedzieć się kogo, na portalach społecznościowych obserwują polskie gwiazdy. Zobaczcie co zdradzili jej: Julia Wieniawa, Mikołaj Roznerski, Ewa Minge, Odeta Moro, Joanna Jabłczyńska, Marta Wierzbicka, Iwona Węgrowska, Michał Szpak i Ida Nowakowska.

  Często zdarza nam się zamieszczać zdjęcia na portalach społecznościowych pod wpływem emocji. Co, kiedy nie jesteśmy na nich sami? Czy istnieją jakieś zasady publikowania prywatnych zdjęć w sieci? Czego lepiej w sieci nie robić? O to zapytaliśmy w studiu Dzień Dobry TVN psychologa biznesu Andrzeja Tucholskiego i trenerkę etykiety biznesu dr Irenę Kamińską-Radomską, którzy powiedzieli, jak wygląda internetowa etykieta. Czy przed wrzuceniem wspólnych zdjęć do sieci pytasz znajomych o zgodę?

  Szybki rozwój internetu i gigantyczny sukces sieci społecznościowych spowodował, że spora część interakcji międzyludzkich przeniosła się do sieci. Dlaczego tak chętnie kontaktujemy się z przyjaciółmi i znajomymi za pośrednictwem internetu? O przyjaźni w czasach internetu rozmawialiśmy z psychologiem społecznym Joanną Heidtman i autorką aplikacji społecznościowej, która ułatwia ludziom spotkania w "realu", Karoliną Demiańczuk.

  Gwiazdy uwielbiają portale społecznościowe. Co zaskakujące, publikują tam informacje dotyczące swojego prywatnego życia. Którzy celebryci są najbardziej aktywni w internecie? Do jakich celów wykorzystują aplikacje społecznościowe? I czy w swoich publikacjach przekraczają granice dobrego smaku? O tym dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Dla nich najważniejsze są lajki, które zastępują im tlen niezbędny do życia. Poznajcie dzieci uzależnione od Facebooka. Dlaczego wolą być w sieci niż ze swoją rodziną? Czy psychologowi uda się je wyrawać z wirtualnego świata? W imieniu Ewy Drzyzgi zapraszamy na kolejny odcinek "Rozmów w toku"!

  Przychodzi taki czas w życiu rodzica, gdy dziecko dorasta, na komunię dostaje pierwszy komputer i się zaczyna. Portale społecznościowe stoją przed nim otworem. A tam niekontrolowane przez nikogo treści. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: psycholog Karolina Jarosz, Agata Kościkiewicz – mama Janka i Mikołaja, Aida Kosojan – Przybysz – wizjonerka, mama Alicji i Margo. Czy ingerowanie w komputer czy historię odwiedzanych stron jest ingerowaniem w prawo do intymności nastolatka? Jak daleko może posunąć się rodzic kontrolując własne dziecko?

  Są ludzie, którzy - mimo posiadanych na portalu społecznościowym 400 znajomych, tak naprawdę poza siecią są samotni. A do tego nie potrafią żyć bez internetu i telefonu komórkowego. Czy zastanawialiście się, jak by wyglądało Wasze życie bez smartfona?

  Cyk, cyk, cyk - dźwięk migawki aparatu rozlega się już niemal wszędzie - nawet w restauracjach. Ludzie robią zdjęcia wszystkiemu, co jest na stole, a potem wstawiają na swoje profile w mediach społecznościowych. Przeszkadza to nie tylko gościom siedzących przy innych stolikach, ale zaczęło to już drażnić szefów kuchni. Głośno wyraził swoją dezaprobatę sławny szef kuchni Alexandre Gauthier. Michel Moran i blogerka kulinarna Karina Snuszka dyskutowali w Dzień Dobry TVN o popularnych „selfie z jedzeniem” i powodach irytacji szefów kuchni. Do jakich wniosków doszli?

  Dlaczego tak lubimy zamieszczać zdjęcia, ze swoich podróży, na portalach społecznościowych? Czy liczymy na odzew znajomych, czy kieruje nami chęć wzbudzenia zazdrości i czy drażnienie innych sprawia nam przyjemność? O wkurzaniu znajomych i „modzie na nienawiść” w sieci, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawialiśmy z Michałem Figurskim.