poradniki

  poradniki

  Frytki to jedna z ulubionych przekąsek, można ją jeść pod postacią popularnego brytyjskiego dania "fish and chips", jako dodatek do obiadu lub po prostu danie główne. Problem pojawia się wtedy, kiedy ma się ochotę zostawić trochę "na później", gdyż często na drugi dzień robią się miękkie i nieapetyczne. Zatem, co zrobić, aby po odgrzaniu cieszyć się ponownie pysznymi, chrupiącymi frytkami? Odpowiedź jest zaskakująco prosta!

  Badania czytelnictwa wskazują, że aż jedna trzecia kupowanych przez Polaków książek to poradniki. Czy tego typu lektura naprawdę nam służy? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: dziennikarza Jakuba Poradę i coacha biznesu Miłosza Brzezińskiego. Co według nich powinien zawierać skuteczny poradnik?

  Co zrobić, by być szczęśliwym? Australijczyk Andrew Matthews, autor poradników i rysownik, zna odpowiedź na to pytanie. W Polsce właśnie ukazał się jego poradnik "Bądź szczęśliwy!". Z autorem rozmawiała dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.

  Szukając szczęścia w miłości, często sięgamy do poradników. Autorką jednego z najbardziej popularnych poradników o związkach jest Ania Szlęzak, którą gościliśmy w Dzień Dobry TVN. Obok niej na kanapie zasiadła psycholog dr Joanna Heidtman. Panie zapytaliśmy o przepis na udany związek. Jakie błędy popełniają kobiety, które są w związku?

  W Dzień Dobry TVN jesteśmy zawsze blisko widzów: dla młodych mam - nietypowa, ale bardzo praktyczna nauka języka obcego. Dla poszukujących szczęścia i chcących zmienić coś w życiu - Andrew Matthews, którego poradniki przeczytało 5 milionów ludzi w 73 krajach. A na koniec coś dla lubiących dreszczyk emocji - Freddy Krueger na katowickim Nikiszowcu? Czy naprawdę żył w Polsce? Skąd się wzięła legenda o nim? Bądźcie z nami o 8.00!

  Jak wychować genialne dziecko? Czy wystarczy kierować się mądrościami zawartymi w poradnikach? Jak nie popełniać błędów wychowawczych? O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy Katarzynę Dowbor, Małgorzatę Potocką, Agatę Passent i psycholog Małgorzatę Ohme.