pomiary

    Według brytyjskich badaczy z Uniwersytetu w Exeter, aby uzyskać najbardziej miarodajny pomiar ciśnienia tętniczego, należy mierzyć je na obu rękach, a następnie wziąć pod uwagę wyższą wartość pomiaru. W Dzień Dobry TVN o komentarz w tej sprawie poprosiliśmy lek. Jakuba Kosmę Rokickiego z Kliniki Kardiologii WUM.

    W specjalnych kioskach profilaktycznych można bezpłatnie wykonać pomiary i na miejscu omówić je z doradcą. O ich funkcjonowaniu przypomina serwis Ministerstwa Zdrowia i Narodowego Funduszu Zdrowia. Kto może z nich skorzystać? Co można zbadać?

    Bezpieczny odstęp pomiędzy pojazdami na drodze pozwala uniknąć nie tylko kolizji, ale i stresu. Do tej pory kierowcy trzymający się przepisów czuli się zagrożeni przez tych podjeżdżających za blisko i domagających się ustępowania im miejsca. Radar Fotorapid PRO mierzący odległości między pojazdami stanowi odpowiedź na ten problem.

    W Puszczy Boreckiej stoi stancja kompleksowego monitoringu środowiska. Wybrał się do tam prezenter pogody TVN Tomasz Zubilewicz, aby przyjrzeć się jej działaniu. Jak wyglądają filtry po przejściu wiatrów z południa Polski, a jakie są po napływie powietrza z północy naszego kraju? Jest spora różnica. Powietrze z puszczy uchodzi za najczystsze w Polsce, dlatego Tomek postanowił zapakować go do butelki i przywieźć do Warszawy :)