płyta winylowa

  płyta winylowa

  11 grudnia odbyła się premiera winylu "Zbiór", czyli albumu BARANOVSKIEGO, który osiągnął status złotej płyty. Z tej okazji artysta zagościł w naszym programie, opowiedział o nowym wydawnictwie i planach na przyszły rok. Na zakończenie specjalnie dla naszych widzów zaśpiewał piosenkę "Lubię być z nią".

  Tomasz Zeliszewski, perkusista Budki Suflera: "Tacy jesteśmy i tak brzmimy (...) Płyta winylowa, jeżeli chodzi o dźwięk, pokazuje nas, pokazuje muzyków w sposób najbardziej naturalny, najbardziej wiarygodny, najbardziej prawdziwy. To miłe, że z powrotem można robić płyty winylowe (...) w kraju". Macie w domu płyty winylowe? Lubicie ich słuchać?

  9 lutego miały premierę dwie płyty Edyty Bartosiewicz. I nie byłoby w tym nic niezwykłego, gdyby nie to, że dźwięk zapisany jest analogowo, na płytach winylowych. W studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała o najnowszej trasie koncertowej, o różnicy miedzy płytami winylowymi a płytami kompaktowymi oraz o tym, jak otwiera się na zupełnie nowe doświadczenia.

  Blues zawładnął ich życiem. Pierwsza płytę od której wszystko się zaczęło to była płyta legendarnego The Rolling Stones. Potem poszło jak z płatka. Dziś cała rodzina prowadzi jedyną w Polsce gazetę o bluesie. I nie jest to już "baby blues" tylko dojrzała fascynacja!

  Od momentu pojawienia się płyt kompaktowych, zaczęto zapominać o winylu. Utarło się wtedy, że dźwięk cyfrowy ma lepszą jakość od analogowego. Jednak od jakiegoś czasu ponownie docenia się winyl. Dlaczego płyty winylowe ponownie przeżywają drugą miłość? Co mają takiego w sobie, czego nie mają płyty kompaktowej? Dla Dzień Dobry TVN wypowiedzieli się: Piotr Metz, Mieczysław Stoch, DJ Adamus i Tomasz Zeliszewski.