plotka

  plotka

  15-letniej Laurze życie zniszczyła plotka wymyślona przez jej szkolne koleżanki. Dziewczynka spotkała się z brakiem zrozumienia ze strony pedagogów. Nastolatka była zmuszona zmienić szkołę. Jak pomóc dziecku, które jest nękane w szkole? Co mogą zrobić rodzice? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Aleksandrę Piotrowską, psychologa dziecięcego.

  Wokalista Michał Wiśniewski i aktorka Anna Powierza przyzwyczajeni są do tego, że co jakiś czas słyszą niestworzone historie na swój temat. Jak radzą sobie z plotkami? Czy zawsze da się je zignorować? Czy są plotki, które towarzyszą im od lat? A jak to wygląda w Hollywood? O tym dziennikarka Dzień Dobry TVN Anna Wendzikowska.

  Dziennikarska Dzień Dobry TVN dotarła do plotki o tym, że Małgorzata Rozenek-Majdan i Radosław Majdan poprowadzą wspólnie program, w którym będą "wkręcać" gwiazdy. Czy to prawda? Agnieszka rozmawiała z parą.

  Tania sensacja kosztuje czasami sporo zdrowia. Przekonało się o tym wiele gwiazd. Jak znani i lubiani zareagowali na wieść, że nie żyją? Co wówczas czuli? Po co serwisy internetowe zamiszczają takie informacje na swoich portalach? Studio Dzień Dobry TVN odwiedził Marcin Miller, lider zespołu Boys oraz Maciej Ziarek, analityk zagrożeń.

  Kasia Sowińska na co dzień mieszka i pracuje w Stanach Zjednoczonych. Ostatnio przyjechała do Polski. Z jakich powodów? Na jak długo przyjechała? Co będzie porabiała w naszym kraju? Na co czeka z utęsknieniem? Spytała ją o to dziennikarzka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Carl Gottlieb - aktor i scenarzysta. Największą sławę przyniósł mu scenariusz do przeboju filmowego "Szczęki" w reżyserii Stevena Spielberga. Jak mu się pracowało ze Spielbergiem? Jak przygotowywali efekty, które budowały napięcie? O kulisach filmu "Szczęki" ze scenarzystą rozmawiał Andrzej Sołtysik.

  Plotkowanie w pracy nie jest dobrze widziane przez naszych przełożonych. Nawet więcej - jest uważane za nieeleganckie i nieetyczne, a na pewno wpływające negatywnie na wyniki finansowe firmy. Czy jednak zawsze plotki to strata czasu i zwykłe wścibstwo? A może są takie, które poprawiają naszą wydajność w pracy? Okazuje się, że tak. W Holandii obmawianie innych w miejscu pracy jest wręcz pożądane. Dlaczego? W studiu dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa biznesu Jacka Santorskiego oraz bizneswoman Dominikę Kraśko-Białek.

  Niektórzy socjologowie twierdzą, że plotka ma pozytywny wpływ na człowieka - ba!- nawet na całe społeczeństwa. Wiele osób buduje swój wizerunek na plotce. Mężczyźni podobno nie plotkują tylko wymieniają poglądy. Czy tak jest? Gdzie kończy się rozmowa pomiędzy dwojgiem ludzi, a zaczyna plotka? Czy plotka jest tożsama z kłamstwem? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Agustina Egurrolę oraz Jacka Kawalca. Jaka pogłoska zaszkodziła naszym gościom?