piotr metz

  Ćwierć wieku temu Michael Jackson przyleciał do Polski, aby zaśpiewać dla swoich fanów. Koncert był wielkim wydarzeniem, który zgromadził na płycie lotniska w Warszawie 150 tysięcy osób. Jak wspominają go wielbiciele króla pop i dziennikarze?

  Podczas rozdania nagród Grammy 2016, na gali, jak co roku, pojawiło się wiele gwiazd światowego formatu. Wśród nich znalazła się również nasza rodaczka - Aleksandra Gintrowska. Zaprosiliśmy ją do Dzień Dobry TVN, by zapytać o to, czym dla niej był udział w tej gali. Obok niej zasiadł na kanapach krytyk muzyczny Piotr Metz, który powiedział o plusach udziału w tego typu imprezach.

  Wiadomość o śmierci Davida Bowie zszowała wczoraj media. Piosenkarz zmarł w wieku 69 lat po 18-miesięcznej walce z rakiem. O jego chorobie nikt nie wiedział, a jego nieobecność tłumaczono zabiegiem marketingowym. O niezwykłej twóczosci artysty rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z Piotrem Metzem.

  Śmiało można stwierdzić, że kilkudniowe festiwale muzyczne na stałe wpisały się w kalendarz letnich imprez. Jednym z nich jest Przystanek Woodstock organizowany przez Jerzego Owsiaka. Co wyjątkowego jest w tym festiwalu? W Dzień Dobry TVN gościliśmy: Olka Klepacza z Formacji Nieżywych Schabuff, Jacka Stachurskyego i Piotra Metza, którzy podzielili się z nami swoimi najciekawszymi festiwalowymi wspomnieniami.

  Dzień Dobry Wakacje! A u nas: Magda Gessler - rewolucyjna restauratorka zdradzi, gdzie dobrze zjeść na szlaku wakacyjnych podróży; małżeństwo Wrońska, Lichota na mecie morderczego triathlonu; Hozier o swoim debiucie oraz Honorata Skarbek na czacie. Bądźcie z nami o 8.30!

  Błyskawiczny rozwój technologiczny powoduje, że prawodawstwo , bardzo często, nie nadąża za zmieniającymi się warunkami i sposobami rozpowszechniania treści. O zmieniającym się podejściu do problemu piractwa, o tym jak uczciwie korzystać z kultury i dlaczego legalna kultura jest sexy, rozmawialiśmy z Magdaleną Boczarską, Piotrem Głowackim i Piotrem Metzem.

  Od momentu pojawienia się płyt kompaktowych, zaczęto zapominać o winylu. Utarło się wtedy, że dźwięk cyfrowy ma lepszą jakość od analogowego. Jednak od jakiegoś czasu ponownie docenia się winyl. Dlaczego płyty winylowe ponownie przeżywają drugą miłość? Co mają takiego w sobie, czego nie mają płyty kompaktowej? Dla Dzień Dobry TVN wypowiedzieli się: Piotr Metz, Mieczysław Stoch, DJ Adamus i Tomasz Zeliszewski.

  Legendarny klub Ekwador, w Manieczkach, został wystawiony na sprzedaż. Dlaczego? Czy to koniec imprezowej epoki? O fenomenie i przyczynach sprzedaży "mekki polskich balangowiczów" rozmawialiśmy z dziennikarzem muzycznym - Piotrem Metzem dj-em Marcinem Orzechowskim.

  Jego kariera zaczęła się w 1988 roku, kiedy za ścieżkę dźwiękową do filmu "Rain Man" otrzymał swoją pierwszą nominację do Oscara. Obecnie ma na swoim koncie współpracę przy ponad 100 filmach. Czy ma swoją ulubioną ścieżkę filmową? Z Hansem Zimmerem, wybitnym kompozytorem muzyki filmowej rozmawiał Piotr Metz.

  Każdy kto widział widowisko Cirque du Soleil jest pod wielkim wrażeniem przepięknej scenerii, świetnie wyszkolonych artystów, muzyki wykonywanej na żywo i stylów cyrkowych z całego świata. Z tego też powodu na spektakle cyrku ciągną tłumy. Niewielu ma jednak okazję zwiedzić centralę cyrku. Piotrowi Metzowi to się udało! Co zobaczył? Jak powstają najsłynniejsze cyrkowe przedstawienia?

  Dzięki temu człowiekowi, w roku 1968, powstał legendarny zespół Led Zeppelin. Niedawno przyznano mu doktorat. Dziennikarz Piotr Metz spotkał się z Jimmym Page'm.

  Rita Ora to zdolna piosenkarka i autorka tekstów. Piotr Metz spotkał się z najbardziej rozpoznawalną wokalistką w Wielkiej Brytanii. Jakimi artystami się inspiruje i jakich podziwia? Jak wygląda jej wymarzony dzień?

  Joan Allen znana jest wszystkim z takich filmów jak: "Tożsamość Bourne'a" czy "Peggy Sue wyszła za mąż". Swoją przygodę z aktorstwem zaczęła w liceum. Pracowała ze wspaniałymi aktorami. W rozmowie z Marcinem Sawickim opowiedziała o swojej największej pasji - aktorstwie.

  Z pochodzenia Ormianin. Nazywany francuskim Frankiem Sinatrą. Charles Aznavour to jedna z najbardziej charakterystycznych i rozpoznawalnych postaci światowej muzyki rozrywkowej. Rozmawiał z min dziennikarz muzyczny Piotr Metz.

  Nie może się doczekać na spotkanie z polskimi fanami. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz spotkał sie z Alicią Keys. Jakie jest jej pierwsze muzyczne wspomnienie? Co łączy ją z Ciasteczkowym Potworem, jak traktuje swoje macierzyństwo oraz, jak postrzega amerykańską rzeczywistość?

  Tegoroczny Orange Warsaw Festival gościł same tuzy. Piotr Metz spotkał się z zespołem Offspring.

  Czy rzeczywiście na Stadionie Narodowym świeci dziś Słońce? Kto zagra na Orange Warsaw Festival? Jak Piotr Metz tłumaczy fanaberie gwiazd i czy Beyonce rzeczywiście pije napoje przez tytanową słomkę? Zapraszamy na Orange Warsaw Festival 25 i 26 maja!

  Piotr Metz zaprasza na tegoroczny Orange Warsaw Festival. Na murawie Stadionu Narodowego rozmawiał z uczestnikami festiwalu.

  Już 22 czerwca na Stadionie Narodowym w Warszawie wystąpi Sir Paul McCartney! O tym, jak organizuje się koncerty wielkich gwiazd, z jakimi problemami boryka się organizator, jakie zachcianki miewają artyści oraz o wielkiej miłości do The Beatles rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Piotrem Metzem i organizatorem koncertu Stevem Toddem.

  Filip Chajzer postanowił sprawdzić czy kult grupy The Beatles wciąż trwa. Zobaczcie co udało mu się ustalić i gdzie można posłuchać utworów The Beatles?

  Wpłynęli tak mocno na ewolucję kulturową, że powstała oddzielna, tylko im dedykowana, subkultura. Już niebawem ukaże się ich trzynasty album. Niebawem też zawitają do Polski. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz rozmawiał z Martinem Gorem i Andrew Fletcherem o życiu poza Depeche Mode oraz o tajemnicy ich nieprzeciętnego sukcesu.

  W książce „John Lennon. Listy” opublikowano prywatną korespondencję Johna Lennona. O tym, jaki obraz artysty wyłania się z tych listów spytaliśmy Piotra Metza, który sam kiedyś otrzymał pocztówkę od Johna Lennona. Co John napisał Piotrowi na pocztówce?

  Najbardziej znana ze współpracy z Gotye. Ich wspólny hit "Somebody That I Used to Know" podbił światowe listy przebojów. Dziennikarz muzyczny Piotr Metz spotkał się z Kimbrą. Jak wokalistka wspomina współpracę z Gotye i co nowego przygotowuje dla swoich fanów?

  Niekonwencjonalna, szokująca i wytrwała. Jeździ na rowerze po Londynie, ubiera się pod dyktando córki i śpiewa kołysanki. Piotr Metz odkrył nieznaną twarz Madonny!

  Od pierwszego występu Rolling Stonesów minęło już 50 lat! Na czym polega fenomen grającej już od pół wieku grupy, jak wspomina wywiady z nimi, co działo się na imprezie urodzinowej i czy Jagger miał romans z Bowiem, o to wszystko spytaliśmy specjalistę ds. The Rolling Stones'ów - Piotra Metza!

  Tomasz Karolak powiedział kiedyś, że żaden Polski aktor nie podbije Hollywood z względu na język angielski: "My wszyscy, nawet jak ktoś świetnie zna język, to mówimy z zagranicznym akcentem. Żeby odnieść tam wielki sukces, trzeba tam żyć od dziecka". Czy zgadzają się z tym goście Dzień Dobry TVN: aktorka Weronika Rosati i dziennikarz muzyczny Piotr Metz, który zna polski i zagraniczny rynek muzyczny?

  Piotr Metz przeprowadził ekskluzywny wywiad ze sławnym muzykiem rockowym Lennym Kravitzem. W rozmowie artysta zdradził skąd czerpał inspiracje i podzielił się swoimi wspomnieniami o Michaelu Jacksonie. Która z piosenek wyśnił? W czym pomogło mu odcięcie się od ludzi podczas pracy nad płytą? O tym mogliście się przekonać w Dzień Dobry TVN!