pielęgnacja niemowlaka

  pielęgnacja niemowlaka

  Sen to zdrowie - zwłaszcza jeśli ma się dopiero kilka miesięcy, a rozwój fizjologiczny i poznawczy działa na pełnych obrotach. O sen maluszka należy więc zadbać w szczególności. Niestety w tym temacie rodzice zwykle popełniają te same błędy, których skutki mogą być niebezpieczne dla niemowlaka. Jak zatem zapewnić maleństwu to, co najlepsze? Konsultantka do spraw snu dziecka, Diana Rosz-Chilarzewska podzieliła się z nami paroma kluczowymi radami.

  W kolejnym odcinku cyklu Dzień Dobry TVN "Instrukcja obsługi malucha" położne Karolina Ebebenge i Małgorzata Krucz podpowiadają, jak radzić sobie z odparzeniami u niemowlaka. Jakie są najczęstsze przyczyny ich występowania? W jaki sposób wyleczyć odparzenia? Jak pielęgnować skórę dziecka, by zapobiegać występowaniu odparzeń? I jak często należy zmieniać dziecku pieluchę?

  Piotr Kucharski przygotował dziś w kuchni Dzień Dobry TVN pyszne potrawy dla najmłodszych. Co mogą jeść 6-miesięczne maluchy? Nasz kucharz proponuje między innymi: kleik ryżowy z konfiturą ze śliwek, zapiekankę ziemniaczano-warzywną i ryż z owocami. A dietetyk Anna Rzeszotek radzi, jak urozmaicić dietę dziecka.

  W kolejnym odcinku cyklu "Instrukcja obsługi malucha" ekspert odpowiada na pytanie: czym jest ciemieniucha i jak długo może się utrzymywać? Jak poradzić sobie z tą chorobą i jak pielęgnować główkę niemowlęcia? Skorzystajcie z rad położnej Karoliny Ebebenge.

  Przewijanie jest bardzo ważną umiejętnością, ponieważ zaraz po narodzinach dziecka powtarzamy tę czynność kilka razy dziennie. Jak to prawidłowo robić? Jak pielęgnować kikut pępowinowy noworodka? O tym - w ramach cyklu Instrukcja obsługi malucha - ekspert Dzień Dobry TVN położna Karolina Ebebenge.