Paweł Płuska

  Czego brakuje polskim kierowcom? Dlaczego wciąż tak dużo osób ginie na naszych drogach? Na co powinniśmy zwracać większą uwagę? O błędach, które popełniamy za kierownicą rozmawialiśmy z Pawłem Płuską, dziennikarzem Faktów TVN i Sylwestrem Pawłowskim, ekspertem propagującym zasady bezpieczeństwa na drodze: "Wydaje nam się, że potrafimy jeździć. (...) Dzisiaj do końca dnia w Polsce 8 osób zginie, 108 będzie rannych, w tym troje dzieci..."

  Od 1 maja motocykliści w Warszawie mogą jeździć po wyznaczonych buspasach. To dobry pomysł? Będzie bezpieczniej? Dyskutowaliśmy o tym w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem i motocyklistą Pawłem Płuską oraz ekspertem w zakresie ruchu drogowego Markiem Konkolewskim.

  Tydzień temu Paweł Płuska poprosił Andrzeja Polana, by w kuchni Dzień Dobry TVN pokazał, jak przygotować tadżin. "Niech mi powie jak to powinno rzeczywiście wyglądać" - zaapelował. Andrzej nie mógł oprzeć się gorącej prośbie kolegi i dziś w kuchni Dzień Dobry TVN przygotował tadżin na trzy sposoby. Ale to nie koniec miłych niespodzianek w studiu Faktów ;-)

  Nie od dziś wiadomo, że życie w akademiku jest pełne atrakcji. Jak życie w domu studenckim wspominają lekkoatleta Tomasz Majewski, aktorka Anna Kerth i dziennikarz Faktów TVN Paweł Płuska? Kto z nich uciekł z akademika? Gościliśmy ich w Dzień Dobry TVN.

  Nie zsiadają z roweru na przejściach, jeżdżą nieoświetleni, poruszają się po drodze, choć obok jest ścieżka... rowerzyści wzbudzają wiele emocji zarówno wśród kierowców samochodów, jak i pieszych. A co do zarzucenia kierowcom mają rowerzyści? O trudnej sytuacji na polskich drogach w Dzień Dobry TVN mówił dziennikarz Paweł Płuska i podkom. Robert Opas.

  Z dnia na dzień robi się coraz cieplej, a na drogach pojawia się coraz więcej motocykli. Dlatego też w dzisiejszym odcinku "Przyzwoitej jazdy" Marek Konkolewski i Paweł Płuska zajęli się tematem jednośladów. Po dość burzliwej dyskusji w studiu Dzień Dobry TVN Panowie doszli do wniosku, że kluczem do poprawy bezpieczeństwa jest wzajemny szacunek na drodze! Zgadzacie się z nimi?

  Każdej wiosny po roztopach na drogach pojawiają się dziury, często wypełnione wodą. Złe pokonywanie takich przeszkód może nas kosztować nawet utratę koła w aucie. Lepiej nad nimi "przelatywać" czy omijać? W cyklu "Przyzwoita jazda" Paweł Płuska i insp. Marek Konkowewski o tym, jak nie uszkodzić auta na dziurawej drodze i co zrobić, jeśli nam się to przydarzy.

  Kierowcom często zdarza się zapominać o tym, że znaki drogowe to nie tylko obrazki "na patykach", ale również to, co wymalowane jest białą lub żółtą farbą na drodze. Jak czytać znaki poziome? Czym różnią się białe od żółtych? W cyklu "Przyzwoita jazda" Paweł Płuska i insp. Marek Konkowewski pokazali jak wygląda stosowanie znaków poziomych w praktyce.

  Po miesiącach przerwy w działaniu, fotoradary wracają na drogi. Czy dzięki nim rzeczywiście jest bezpieczniej? Gdzie powinny być ustawiane? O tym goście Dzień Dobry TVN: insp. Marek Konkolewski, prezes Stowarzyszenia Pomocy Poszkodowanym w Wypadkach Drogowych Janusz Popiel i dziennikarz TVN Paweł Płuska.

  Rzadko który kierowca przywiązuje wagę do ustawiania świateł. A to duży błąd. Dlaczego światła są ważne dla kierujących? Jak je prawidłowo ustawić? O tym w Dzień Dobry TVN insp. Marek Konkolewski, reporter Faktów TVN Paweł Płuska i dziennikarz Adam Kornacki.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer po raz kolejny wyruszył z mikrofonem na ulice Warszawy. Tym razem, by zapytać mieszkańców stolicy o to, kto w naszym kraju najciężej pracuje. Budowlaniec, górnik, lekarz czy może poseł? Jak wygląda dzień posła? Gdzie pot leje się strumieniami? I komu nie chciał przeszkadzać w pracy Filip Chajzer? :-)

  Jazda "na suwak" jest powszechnym procederem w dużych miastach, szczególnie w godzinach szczytu. Czy powinniśmy przepuszczać kierowców, którzy chcą zjechać z kończącego się lewego pasa? O kulturze na polskich drogach porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z insp. Markiem Konkolewskim i dziennikarzem Pawłem Płuską.

  Inspektor Marek Konkolewski i reporter Faktów TVN Paweł Płuska postanowili pokazać, co należy robić, by dzień dobry był także bezpieczny. W pierwszym odcinku cyklu "Przyzwoita jazda" wzięli na warsztat pieszych. Zobaczcie, jakie błędy popełniają piesi i kiedy mają pierwszeństwo na drodze. Dlaczego nie należy wpatrywać się w telefon podczas przechodzenia po pasach?

  W tym sezonie widzowie Dzień Dobry TVN zobaczą wiele nowości. Oto, co dla Was przygotowali: Agnieszka Cegielska, Kasia Bosacka i Paweł Płuska. Nie zabraknie też kontynuacji lubianych cykli. Jakich? Kogo w tym sezonie rozrusza trener Tomek Choiński?

  Nowy sezon w Dzień Dobry TVN to wachlarz niekończących się niespodzianek. Andrzej Sołtysik w duecie z Anną Kalczyńską od nowego sezonu poprowadzi codzienne wydania programu, naprzemiennie z Dorotą Wellman i Marcinem Prokopem. Agnieszka Cegielska w swoich autorskich felietonach zajmie się zdrowym stylem życia. Kasia Bosacka zbada prawdy i mity na temat produktów, a Paweł Płuska, dziennikarz „Faktów”, pochyli się nad bezpieczeństwem, promując pozytywne zachowania na drodze. To tylko część nowości, które wypełnią grafik jesiennych poranków. Uzupełnią je znane i cieszące się popularnością kontynuacje, takie jak „Udana operacja” czy „Odpicowane mieszkanie”. Tak naładowany program nie pozwoli widzom na długi sen, energetyzując ich porcją najlepszych tematów każdego dnia!

  Filip Chajzer wybrał się na tegoroczną edycję Przystanku Woodstock. Zobaczcie jak tam się bawił! W studiu Dzień Dobry Wakacje, o prawach młodości i konsekwencjach na dorosłe życie, rozmawialiśmy z Pawłem Płuską, Tymonem Tymański, Krzysztofem Kasowskim i Mateuszem Banasiukiem. A jak wyglądają/ły Wasze młodzieńcze szaleństwa?