Patryk Mikiciuk

  Patryk Mikiciuk

  Od piątku 12 października 2018 obowiązuje w Polsce nowe oznaczenie paliwa. Zamiast znanych nam skrótów, takich jak ON czy przekreślone Pb pojawią się nowe. Jakie? Po co UE wprowadza nową dyrektywę? Z Patrykiem Mikiciukiem, dziennikarzem TVN Turbo rozmawiał Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Według badań jednego z dużych banków najbardziej o pieniądze kłócą się polskie pary. Mało tego - chętnie ukrywają przed sobą wpływy i wydatki. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chajzer sprawdził, na co panie i panowie wydają tzw. lewy grosz. Będziecie zdziwieni :)

  W styczniu ubiegłego roku średnia wartość polisy OC wynosiła 650 zł, a obecnie już ponad 1000 zł. Oznacza to, że w ciągu roku OC podrożało o 55 proc. Taki wzrost cen może doprowadzić do tego, że właściciele aut nie będą wykupywali tej polisy. Jakie kary grożą za brak OC? Kto płaci odszkodowanie w przypadku, gdy kolizję spowoduje właściciel samochodu bez OC? Jak mieć najtańsze OC na rynku? O tym w Dzień Dobry TVN mówili adwokat Eliza Kuna i dziennikarz TVN Turbo Patryk Mikiciuk.

  "Zapomniał wół, kiedy cielęciem był" - to powiedzenie doskonale pasuje do niektórych doświadczonych kierowców, którzy - widząc na swojej drodze "elkę" - trąbią, wyprzedzają i wygrażają pięściami. W Dzień Dobry TVN z instruktorem nauki jazdy Romanem Zdziarskim i dziennikarzem TVN Turbo Patrykiem Mikiciukiem rozmawialiśmy o kulturze jazdy na polskich drogach i największych grzechach polskich kierowców.

  Łosie, dziki, sarny i lisy to tylko niektóre zwierzęta, na które mogą natknąć się kierowcy jadący wzdłuż lasów lub pól. O to, jak należy zachować się w sytuacji, kiedy zwierzę wybiegnie nam na drogę zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN Patryka Mikiciuka z TVN Turbo i inspektora Marka Konkolewskiego z Komendy Głównej Policji.

  Pierwszy numer Playboya ukazał się w 1953 roku. Wywołał sensację, ponieważ - oprócz wywiadów - zawierał zmysłowe, nagie zdjęcia kobiet, w tym Marilyn Monroe. W takiej formie ukazywał się przez 62 lata. Ostatnio jednak gruchnęła wieść, że magazyn zamierza zrezygnować w publikacji rozbieranych sesji. Co na to nasi goście: dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska, dziennikarz TVN Turbo Patryk Mikiciuk i dziennikarz radia ZET Damian Michałowski? Czy nagie kobiety znikną z polskiego wydania Playboya? Które z gwiazd wybiły się dzięki sesjom w Playboyu? Czy wśród polskich gwiazd i celebrytek były takie, które odmówiły magazynowi?

  Zabieramy Was w czasy PRL-u. Maluch i Duży Fiat, czyli klasyka polskiej motoryzacji, zagościły nieopodal naszego studia na ul. Marszałkowskiej 76. Jak się prezentuje Robert Kantereit w Fiacie 125p? O samochodach z PRL-u rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z dziennikarzem motoryzacyjnym Patrykiem Mikiciukiem. Jakie ceny mogą dziś osiągać Maluchy, Duże Fiaty i Syrenki?

  Miała zagrać Lecha Wałęsę, jak mówi Marcin Prokop, ale podebrał jej tę rolę Robert Więckiewicz. Zobaczcie Dorotę Wellman z wąsami! :) Ale tematem tej rozmowy wcale nie są wąsy, tylko kobiety... najpiękniejsze Polki. Ile prawdy jest w słowach piosenki, że "najwięcej witaminy mają polskie dziewczyny"? Co zachwyca w Polkach dziennikarza motoryzacyjnego Patryka Mikiciuka, Norbiego i Mariusza Totoszko, wokalistę zespołu Volver? Dlaczego cudzoziemcom tak bardzo podobają się Polki?