paraolimpijczyk

    paraolimpijczyk

    Na początku 2018 r., podczas zgrupowania w Słupsku paraolimpijczyk Łukasz Mamczarz ustanowił nowy, nieoficjalny rekord świata w skoku wzwyż. Pochwalił się tym wyczynem w mediach społecznościowych. Film, na którym pokazał bicie rekordu zdobył wielką popularność na całym świecie. W jakich okolicznościach stracił nogę? Kiedy zaczął trenować skoki wzwyż? Co daje mu sport? Co go motywuje?

    Bartłomiej Mróz urodził się bez prawego przedramienia. Jak twierdzi 23-latek, proteza niekoniecznie jest mu w życiu potrzebna i często o niej zapomina wychodząc z treningu. Bartłomiej gra w parabadmintona i zdobył już około 60 medali w tej dziedzinie. Czy jego treningi różnią się czymś od treningów sportowców z obiema rękami? W Zielonych Drzwiach Anna Maruszeczko gościła niezwykłego sportowca i jego trenera, Tomasza Zioło.

    Dzieci niepełnosprawne często spotykają się z przykrymi uwagami rówieśników i litością. Jak je wychować, by były silne psychicznie, szczęśliwe i miały takie same szanse jak dzieci pełnosprawne? Zapytaliśmy o to goszczących w Dzień Dobry TVN: paraolimpijkę Katarzynę Rogowiec, Krzysztofa Hajdę - tatę dziewczynki chorej na autyzm i Martę Całkowską - mamę chłopca z zespołem Downa.

    Pojawiła się alternatywa dla narciarstwa alpejskiego osób poruszających się na wózkach. Jest to monoski. Czy jazda na monoski jest trudne? Jak pełnosprawni narciarze reagują na osoby, które zjeżdżają na jednej narcie? Anna Maruszeczko gościła w "Zielonych drzwiach" kierownika sekcji narciarskiej poznańskiego Startu Piotra Urbańskiego i paraolimpijczyka zimowego w narciarstwie alpejskim Rafała Szumca.