osioł

  Dr Harald Pernitsch wymyślił rewolucyjną metodę podnoszenia kwalifikacji skoczków narciarskich za pomocą treningu z osłami. Jego zdaniem zwierzęta te mają wszystkie cechy, które są niezbędne dla sportowców. Na czym polegają treningi?

  8 maja obchodzimy Światowy Dzień Osła. Z tej okazji Bartek Jędrzejak odwiedził farmę w Baszowicach. Czym charakteryzują się te zwierzęta? O tym mówiła w Dzień Dobry TVN ich właścicielka, Anna Waksmundzka.

  Zosia Zborowska słynie ze swojego nietuzinkowego poczucia humoru. Zdjęcia, które publikuje w mediach społecznościowych, często opisuje w niezwykle zabawny sposób. Tak też było tym razem. Aktorka postanowiła uczcić Międzynarodowy Dzień Osła i zrobiła to w swoim stylu.

  Skoczkowie narciarscy, by zajmować wysokie miejsca w zawodach, korzystają z rozmaitych programów treningowych. Jeden z nich jest wyjątkowo oryginalny i polega na ćwiczeniach z osiołkami. Jak wyglądają treningi z tymi upartymi zwierzakami? O szczegółach twórca programu Austriak Harald Pernitsch opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Malować każdy może - nawet koń. Co więcej, wśród niektórych zwierzaków kryją się prawdziwi mistrzowie farby. Powiedzielibyśmy, że pędzla, ale najbardziej niezwykłe jest chyba to, że ich dzieła malowane są chrapami. By poznać tych wyjątkowych twórców, udaliśmy się do Szczedrzykowic koło Legnicy.

  W Polsce utarło się powiedzonko, że osiołki nie należą do najmądrzejszych stworzeń. Jednak nic bardziej mylnego! Te zwierzęta są niezwykle inteligentne, przyjazne, a także wrażliwe. Poza tym, mogą one poprawić nasz stan psychiczny, fizyczny oraz emocjonalny. W jaki sposób?

  O zakochanych osiołkach z Poznania zrobiło się głośno pod koniec września zeszłego roku. Przypomnijmy, że Napoleon i Antosia konsumowały miłość na oczach zwiedzających. Zgorszone widokiem matki zgłosiły sprawę do posłanki Lidii Dudziak. Za jej namową dyrektor ogrodu rozdzielił parę zakochanych. Po interwencji mieszkańców i mediów osiołki zostały połączone. Krótko potem okazało się, że Antosia jest w ciąży. Tabu przyszedł na świat kilka dni temu :) Odwiedził go Maciej Dolega, który również opowiedział o dzisiejszej pogodzie.

  Część dochodu ze sprzedaży płyty "Zwierzaki - Faceci dla dzieci" zostanie przekazana na rzecz Fundacji TVN 'nie jesteś sam'. Polecamy Państwu i zachęcamy do kupna. Płytę otwiera piosenka "Osioł" w wykonaiu Jacka Stachurskiego, który wraz z dziećmi wystąpił na scenie Dzień Dobry TVN.