opozycja

    opozycja

    Okupowanie mównicy sejmowej przez posłów opozycji, protesty przed Sejmem i głosowanie w sali kolumnowej . "Po raz pierwszy laska marszałkowska została przeniesiona z sali plenarnej do sali kolumnowej". O wczorajszych wydarzeniach w Sejmie i przed nim rozmawialiśmy z Moniką Olejnik.

    Nasz dzisiejszy gość, Garri Kasparow, przez wiele lat był szachowym mistrzem świata. Teraz, gdy nie gra już profesjonalnie, skupił się na działalności opozycyjnej i promowaniu walki o prawa człowieka na świecie! Dlatego właśnie, jako przeciwnik polityczny Kremla, musiał opuścić Rosję. Jak odebrał śmierć innego znanego rosyjskiego opozycjonisty, a zarazem jego przyjaciela, Borysa Niemcowa? Co sprowadza mistrza do Polski?

    Niedawno świat zelektryzowała wiadomość o zastrzeleniu Borysa Niemcowa - popularnego polityka i przeciwnika prezydenta Rosji Władimira Putina. Kto może stać za tym morderstwem? Czy zabójstwo może mieć związek z raportem w sprawie udziału Rosji w konflikcie na Ukrainie, który przygotowywał Niemcow? Czy po zabójstwie opozycjoniści bardziej obawiają się o swoje życie? Co się stanie z opozycją w Rosji? W Dzień Dobry TVN gościliśmy współpracownika i przyjaciela Niemcowa - Siergieja Dawidisa.

    Stanisław Stefaniak i Dawid Bartkowiak to studenci Uniwersytetu Adama Mickiewicza w Poznaniu. Stanisław studiuję prawo i filozofię, Dawid zrobił licencjat ze stosunków międzynarodowych i kontynuuje studia na kierunku politologia. Są także mistrzami świata w debatowaniu. Sztukę dialogu, erystyki i dialektyki opanowali do perfekcji! W studiu Dzień Dobry TVN stoczyli walkę na argumentu!:) Czy Kinga i Bartek mieli kontrargumenty?