operacja nóg

    Lavie Kwizera miał bardzo ciężkie dzieciństwo. Ze względu na chorobę poruszał się wyłącznie dzięki rękom. Polscy lekarze sprawili, że zaczął chodzić. Teraz lekarz ortopeda i prezes Fundacji Afriquia Bartłomiej Osadnik, opowiedział w Dzień Dobry TVN o postępach Laviego i swojej pomocy afrykańskim dzieciom.

    Lavie Kwizera ma 11 lat, ale nigdy dotąd nie chodził. Chłopiec urodził się z łamliwością kości i z tego powodu doszło u niego do około 50 złamań. W październiku wraz z mamą przyleciał do Polski. Wybitni ortopedzi przeprowadzili skomplikowaną operację, która dała mu nowy początek. Teraz potrzebne są pieniądze na rehabilitację.

    Kilka dni pod kroplówką czekał na operację.

    Julka od urodzenia nie miała kości strzałkowych, piętowych i skokowych w obu nogach, a jej kości piszczelowe były bardzo wygięte. Groziła jej amputacja. Ratunkiem dla dziewczynki była operacja w klinice amerykańskiego lekarza dr Paley'a, który specjalizuje się w nowatorskich operacjach ortopedycznych. Zobaczcie, jak Julka poruszała się przed zabiegiem, a jak porusza się teraz.