Netia Off Camera

  Pierwszy tydzień maja upłynął w Krakowie pod znakiem pokazów filmów i spotkań z twórcami kina. Za nami 11. edycja Festiwalu Netia Off Camera. O główną nagrodę 100 tys. dolarów walczyło 10 filmów. Kto zdobył nagrodę? Na które filmy zwróciły uwagę obecne na festiwalu gwiazdy? sprawdził to dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki.

  Wszystko co dobre kiedyś się kończy. Niestety maksyma ta dotyczy także festiwalu Netia Off Camera. Wczoraj Marcin Sawicki zabrał kamerę dzień Dobry TVN na galę zamknięcia 11 Festiwalu Filmów Niezależnych, a dziś spotkał się z Jagodą Szelc, której debiut - film „Wieża. Jasny dzień” okazał się numerem jeden Konkursu Głównego „Wytyczanie Drogi".

  W przedostatnim dniu festiwalu Netia Off Camera Marcin Sawicki spotkał się z Mateuszem Kościukiewiczem: "My, filmowcy, kochamy robić filmy i to jest nasze nadrzędne zadanie. Potem te filmy, jak takie dzieci, wychodzą z naszego łona, na łono społeczeństwa i to jest wielka satysfakcja, jeśli te filmy działają, jeśli te filmy wzburzają, jeśli te filmy wywołują krytykę".

  Gina Gershon to amerykańska aktorka i jurorka na festiwalu Netia Off Camera w Krakowie. W rozmowie z dziennikarzem Dzień Dobry TVN Marcinem Sawickim przyznała, że jest zainteresowana wieloma formami sztuki. Co to znaczy? Jak buduje swoje filmowe postacie? I które filmy zwróciły jej szczególną uwagę na festiwalu w Krakowie?

  O dzisiejszej pogodzie Dorota Gardias opowiada z Krakowa, gdzie odbywa się Festiwal Kina Niezależnego Netia Off Camera. Jesteście ciekawi, jak wygląda festiwalowe miasteczko o poranku? :)

  Adam Woronowicz na festiwal Netia Off Camera przyjechał, by spotkać się z fanami serialu "Diagnoza". Aktor wokół swoich postaci zawsze buduje napięcie i tajemnicę. Jak on to robi? Jak przygotowuje się do ról? Z Adamem Woronowiczem spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Dziś wieczorem na Festiwalu Netia Off Camera polska premiera najnowszego filmu Romana Polańskiego - "Prawdziwa historia". Film powstał na podstawie bestsellerowej powieści francuskiej pisarki - Delphine de Vigan. Co w tej historii ujęło reżysera, że postanowi przenieść ją na ekran? W rolach głównych zobaczymy Emmanuelle Seigner oraz Evę Green. Podobno między aktorkami nawiązała się "chemia", dzięki której Roman Polański nie musiał zbyt ingerować na planie filmowym. Czy dla swojej żony jest bardziej wymagający? Z reżyserem rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  W Krakowie trwa 11. Festiwal Kina niezależnego Netia Off camera. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki spotkał się z jurorem konkursem Geoffem Andrew, który jest znawcą polskiego kina. Jak zmieniło się polskie kino na przestrzeni lat? Która dekada była najbardziej charakterystyczna? Czy Roman Polański to typowy polski reżyser?

  W Krakowie rozpoczęła się 11. edycja Netia Off Camera. Kto zjawił się na gali otwarcia? Na jakie filmy czekają przybyłe gwiazdy? Sprawdziła to reporterka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska.

  Dzisiaj na Netia Off Camera podsumowanie akcji #sexedpl, która ma zwrócić uwagę na problem niskiej świadomości seksualnej wśród polskiej młodzieży. Czy Anja Rubik jest zadowolona z przebiegu akcji? Czy będzie ją kontynuować? Na festiwalu będzie można zobaczyć również sekcję filmów wybranych przez Anję, które wiążą się z kampanią edukacyjną. Jakie produkcje wybrane przez Anję zostaną wyświetlone? I czy to prawda, że Anja Rubik zagra w filmie? Z modelką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Wczoraj rozpoczął się Festiwal Kina Niezależnego Netia Off Camera. Z Magdą Lamparską spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki. Dlaczego aktorka co roku przyjeżdża akurat na ten festiwal? Co ją tu inspiruje? Na które filmy czeka najbardziej?

  Dzisiaj rusza 11. edycja Netia Off Camera, festiwalu, który od ponad dekady promuje kino niezależne i docenia twórców mówiących własnym językiem. Jaka nagroda jest przewidziana w tym roku w konkursie głównym? Na jakie kategorie podzielono konkurujące ze sobą filmy? O szczegółach konkursu z dyrektor artystyczną festiwalu Anną Trzebiatowską rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Gość Dzień Dobry TVN modelka Anja Rubik jest inicjatorką kampanii #sexedpl, która ma zwrócić uwagę na problem niskiej świadomości seksualnej wśród polskiej młodzieży. Dlaczego zajęła się tym tematem? Teraz pracuje nad podręcznikiem. Do kogo on będzie skierowany? Jej akcja zainspirowała organizatorów festiwalu Netia Off Camera, którzy postanowili pokazać podczas tegorocznej edycji filmy, w których poruszane są tematy związane z cielesnością, edukacją seksualną i odkrywaniem własnej tożsamości. Jakie produkcje wybrane przez Anję zostaną wyświetlone?

  Już 27 kwietnia startuje w Krakowie 11. NETIA OFF CAMERA. W ramach festiwalu odbędzie się także kolejna edycja Canal+ SerialCon – wydarzenia poświęconego wyłącznie serialom. Co dla fanów seriali przygotowali organizatorzy? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: rzecznik prasową festiwalu Alicję Myśliwiec i dyrektora Kanałów Filmowych Platformy NC+ Jakuba Szurmieja. Jak to się stało, że seriale stały się takie popularne?

  Goście z całego świata, najciekawsze filmy roku, najwyższe nagrody w tej części Europy. Już 27 kwietnia rusza festiwal Netia Off Camera. O tym co nas czeka podczas tego święta filmowej różnorodności opowiedziały nam Alicja Myśliwiec i Małgorzata Szumowska.

  Agnieszka Holland, Jan A. P. Kaczmarek, Kinga Rusin, Katarzyna Sokołowska, Sebastian Fabiański, Monika Olejnik, Magdalena Berus, Andrzej Seweryn, Jan P. Matuszyński, Wojciech Smarzowski, Arkadiusz Jakubik... to tylko kilka znanych nazwisk, które pojawiły się na krakowskim festiwalu Netia Off Camera. Za co cenią ten festiwal? W Krakowie była dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Zobaczcie, co w tym roku działo się podczas festiwalu.

  Zakończył się festiwal Netia Off Camera 2017. Z kamerą Dzień Dobry TVN wybraliśmy się na wczorajszą galę finałową. Marcin Sawicki spotkał się dziś ze zwycięzcami: reżyserem nagrodzonego w Konkursie Polskich Filmów Fabularnych filmu "Wołyń" - Wojciechem Smarzowskim, Janem P. Matuszyńskim, który wyreżyserował "Ostatnią rodzinę", czyli laureata Konkursu Głównego "Wytyczanie Drogi" oraz z laureatką Nagrody dla najlepszej aktorki za rolę w "Szatan kazał tańczyć" - Magdaleną Berus.

  Sobotni poranek Marcin Sawicki spędził w towarzystwie Michelle Forbes i Victorii Thomas. Aktorka opowiedziała nam m.in. o filmie Columbus, na który "czekała całe życie", a dyrektorka castingów o kulisach pracy przy wielkich hollywoodzkich produkcjach. Dziś ostatni dzień festiwalu Netia Off Camera. Wieczorem, podczas gali, poznamy laureatów, z którymi porozmawiamy już jutro rano w Dzień Dobry TVN!

  Jak co roku, Netia Off Camera gromadzi gwiazdy z całego świata. W tym roku do Krakowa przyjechał trzykrotny laureat Oscara, włoski scenograf Dante Ferretti, który pracował z najbardziej popularnymi reżyserami na świecie. Z kim? Dlaczego na początku swojej kariery odmówił współpracy Federico Felliniemu? Ze scenarzystą rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  Przewodniczącą jury w Konkursie Głównym Netia Off Camera - "Wytyczanie Drogi" jest Agnieszka Holland. Spotkał się z nią dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki, aby zapytać, czy według reżyserki jest moda na polskie kino i jak postrzega współczesne seriale.

  Trwa Netia Off Camera. Kolejnym gościem festiwalu, z którym rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki był irlandzki aktor filmowy, telewizyjny i teatralny Andrew Scott. Sławę przyniosła mu rola Jima Moriarty’ego w serialu Sherlock. Kto wynalazł tę konkretną wersję Moriarty’ego? Czy aktor kimś się inspirował podczas pracy nad tą postacią? Jakie role Andrew odrzuca?

  Na festiwal Netia Off Camera przyjechała najbliższa współpracowniczka reżysera Martina Scorsese - producentka filmowa Emma Tillinger Koskoff. Jaki był pierwszy film, który razem stworzyli? Co należy do jej zadań? Dlaczego Leonardo DiCaprio jest ulubionym aktorem Scorsese? Z producentką rozmawiał dziennikarz Dzień Dobrze TVN Marcin Sawicki.

  W Krakowie po raz dziesiąty wystartował Festiwal Netia Off Camera - festiwal, który promuje kino niezależne i docenia twórców mówiących własnym językiem. Jest tam nasz specjalny wysłannik dziennikarz Marcin Sawicki, który spotkał się Davidem J. Petersonem, lingwistą i twórcą języka Dothraków i Valyrian w serialu "Gra o tron". Jak aktorzy reagują na konieczność nauczenia się nowego języka? Który z aktorów "Gry o tron" poradził sobie najlepiej z nowym językiem?

  Jedną z gwiazd, które pojawiły się na tegorocznej edycji festiwalu Netia Off Camera jest aktor Jacek Braciak. Dlaczego twierdzi, że aktorstwo to prosty zawód? Dlaczego zazwyczaj nie czyta scenariuszy filmów, w których gra? Z artystą rozmawiał dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  W Krakowie rozpoczęła się 10. edycja Festiwalu Netia Off Camera. Kto przybył na galę otwarcia? Jakie zalety ma kino niezależne? O tym prosto z Krakowa dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki.

  W Krakowie startuje 10. edycja Netia Off Camera. Jakie filmy będzie można zobaczyć podczas festiwalu? Z jakimi twórcami się spotkać? Jakie konkursy przygotowali organizatorzy? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki zapytał o to dyrektor artystyczną festiwalu Annę Trzebiatowską.

  Już 28 kwietnia rozpoczyna się święto kina niezależnego - NETIA OFF CAMERA, festiwal, który już od dekady promuje kino niezależne i docenia twórców mówiących własnym językiem. O zbliżającej się, 10. edycji konkursu opowiedziały nam: Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa i Katarzyna Rosłaniec, reżyserka. Jakie gwiazdy światowego kina będziemy mogli zobaczyć w Krakowie?

  Wielkimi krokami zbliża się 10. edycja festiwalu NETIA OFF CAMERA. Po raz pierwszy przewodniczącą jury będzie kobieta - Agnieszka Holland! O tym kogo jeszcze zobaczymy na festiwalu i jakie smaczki przygotowali organizatorzy z okazji 10-tych urodzin festiwalu opowiedzieli nam - Alicja Myśliwiec, rzeczniczka prasowa NETIA OFF CAMERA i Jan Ołdakowski, Dyrektor Muzeum Powstania Warszawskiego.

  Bartłomiej Topa na Festiwalu Netia Off Camera za rolę w filmie "Karbala" dostał nagrodę dla najlepszego aktora. Jakie znaczenie mają dla niego tego typu statuetki? Aktor spotkał się z dziennikarką Dzień Dobry TVN Kingą Burzyńską w warszawskich Łazienkach. Dlaczego ma sentyment do tego miejsca? I jakie ma plany na najbliższą przyszłość?

  Anja Rubik wystąpiła w teledysku do utworu Mary Komasy. Wideoklip został pokazany ostatniego dnia Festiwalu Netia Off Camera. Przez wielu może zostać uznany za bulwersujący, ponieważ obie Panie pokazują się w nim nago. O pracy nad projektem Anja i Mary powiedziały dziennikarce Dzień Dobry TVN Agnieszce Jastrzębskiej.