mundial 2018

  mundial 2018

  Dzisiaj w Kazaniu odbędzie się drugi mecz grupowy polskich piłkarzy. Ich rywalami będzie drużyna narodowa Kolumbii. Do Dzień Dobry Wakacje zaprosiliśmy aktora Sambora Czarnotę, konferansjera Conrado Moreno i aktora Patryka Pniewskiego, aby zapytać, jak oceniają szansę naszej drużyny w dzisiejszej rywalizacji. Gdzie będą oglądali spotkanie? Jakie dotychczasowe meczu tegorocznego mundialu podobały im się najbardziej?

  Belg Yannick Carrasco, Portugalczyk Cristiano Ronaldo, Szwajcar Yann Sommer, Niemiec Mats Hummels, Peruwiańczyk André Carrillo, Islandczyk Rurik Gislason, Francuz Thomas Lemar oraz zawodnicy trenera Adama Nawałki to tylko niewielka część przystojniaków, którzy przyjechali do Rosji, aby walczyć o tytuł Mistrza Świata 2018. Czy któryś z nich znalazł się w rankingu najprzystojniejszych piłkarzy tegorocznego mundialu przygotowanym przez redakcję Dzień Dobry TVN? A który z piłkarzy spodobał się Mai Sablewskiej? Ranking przedstawił Mateusz Hładki.

  Dziś pierwszy występ Polaków na mundialu. Podobno nasi piłkarze w dniu meczu chodzą od rana w białych koszulkach polo. Taki rytuał wprowadził do kadry trener. Czy Adam Nawałka jest przesądny? O piłkarskich przesądach, nie tylko w polskiej reprezentacji, w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Paulina Czarnota - Bojarska, dziennikarka sportowa.

  Dzisiaj o 17.00 polscy piłkarze rozegrają swój pierwszy mecz na Mistrzostwach Świata. Ich rywalem będzie Senegal. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy astrolog Merkurję, aby zapytać, czy gwiazdy będą sprzyjały naszym kadrowiczom podczas dzisiejszego spotkania? I która drużyna wygra? Wyjdziemy z grupy?

  Dawid Kownacki, Jan Bednarek, Piotr Zieliński to młodzi piłkarze naszej kadry narodowej. Jak wyglądają ich dziewczyny? Czy są równie atrakcyjne jak Anna Lewandowska, Celia Jaunat czy Marina Łuczenko? O nowych WAGS w studiu Dzień Dobry TVN opowiedziała Agnieszka Jastrzębska.

  Piłkarze po zgrupowaniu kadry w Arłamowie mieli chwilę czasu na spotkania z rodzinami i przyjaciółmi. Z Grzegorzem Krychowiakiem spotkał się dziennikarka Dzień Dobry TVN. Grzegorz sprawia wrażenie osoby opanowanej. Czy daje się czasami ponieść emocjom? Czy kłóci się ze swoją partnerką Celią? Jak odpoczywa od piłki nożnej? I jakie ma plany po mundialu?

  Podczas zgrupowania w Arłamowie Kamil Glik nabawił się urazu barku. Do kontuzji doszło w czasie gry w siatkonogę. Uraz może go wykluczyć z udziału w Mistrzostwach Świata w Rosji. Kiedy trener Nawałka podejmie w tej sprawie ostateczną decyzję? Zapytaliśmy o to w Dzień Dobry TVN dziennikarza Pawła Wilkowicza. Nasz gość opowiedział również o innych piłkarskich kontuzjach, które powstały w dość absurdalnych okolicznościach. Jak podobał mu się wczorajszy mecz Polska - Chile?

  Hasło: "Polska dawaj", które znajdzie się na oficjalnym autokarze polskiej reprezentacji w piłce nożnej nie wszystkim przypadło do gustu. Jego krytycy mówią, że ma ono niepoprawną konstrukcję i jest zbyt rosyjskie. Jakie zatem błędy językowe zawiera? O to w Dzień Dobry TVN zapytaliśmy językoznawcę prof. Katarzynę Kłosińską?

  Do Arłamowa w Bieszczadach, na ostatnie zgrupowanie reprezentacji Polski przed Mundialem, zjechali się wszyscy nasi reprezentanci. Niektórzy z nich, tak jak Wojciech Szczęsny, przylecieli na miejsce helikopterem. Z Wojciechem Szczęsnym spotkał się w Arłamowie dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger. - Od dzisiaj zaczynamy zaczynamy ciężką robotę i 10 dni porządnego przygotowania fizycznego, ta prawdziwa praca przed mundialem zaczyna się od dzisiaj - mówi Szczęsny. Z kim jest w pokoju? Jakie wydarzenie w 2018 roku będzie dla Szczęsnego najbardziej stresujące - Mundial, bycie pierwszym bramkarzem Juventusu Turyn czy może narodziny pierwszego dziecka?

  Pewnym swojego występu na Mundialu jest obecnie tylko jeden Polak - Szymon Marciniak, sędzia piłkarski. Mistrzostwa świata w piłce nożnej w Rosji będą pierwszą tego typu imprezą z wideo weryfikacją. Czy sędzia jest zadowolony z takiego systemu? Czy to nie odbierze mu pracy? O tym, które drużyny będzie sędziował, Pan Szymon dowie się dopiero kila dni przed mundialem. Jak przygotowuje się do swojej pracy? Szymon Marciniak sędziował do tej pory największe gwiazdy piłkarskiego świata takie jak Cristiano Ronaldo czy Lionel Messi. Czy wielkie nazwiska robią jeszcze na nim wrażenie? Z sędzią spotkał się dziennikarz Dzień Dobry TVN Robert Stockinger.

  Polacy pokonali w niedzielnym meczu Czarnogórę 4-2. Dzięki wygranej zapewnili sobie pierwsze miejsce w grupie i awans na Mistrzostwa Świata w 2018 roku w Rosji. Gratulujemy i dziękujemy naszej reprezentacji!!! :-)