Monika Mariotti

  Nieudany związek pozostawia po sobie ślad. Uczy nas między innymi, czego warto się wystrzegać w kolejnych relacjach. Jakie jeszcze wnioski można wyciągnąć z nieudanego związku? O zdanie zapytałyśmy w Dzień Dobry TVN: ekspertkę ds. zachowań społecznych Katarzynę Pawlikowską, projektantkę Ewę Minge i aktorkę Monikę Mariotti.

  Barbara Ravensdale, terapeutka duchowa - "Dobra praca, dobre samopoczucie, radość każdego dnia, witalność... nie zależą od niczego na zewnątrz. Wszystko zależy od tego, jak poukładamy się w środku". Jak poznać, zrozumieć i pokochać siebie? Zobaczcie czego dowiedziały się Bianka Zalewska i Monika Mariotti.

  O swoim kulturowym „docieraniu” się w związku i perypetiach z tym związanych opowiedzieli nam dziś Joanna Pawlik i jej partner Lude Victor Reno pochodzący z Martyniki, oraz Maja Ney i jej mąż Patrick, który urodził się w Wielkiej Brytanii.

  Monika Mariotti w serialu "Druga Szansa" gra przyjaciółkę głównej bohaterki Moniki Boreckiej. Monikę możemy oglądać również na deskach kilku warszawskich teatrów. Aktorka ma również swój podróżniczy program. Kiedy i jak Mariotti odpoczywa? I dlaczego swój prywatny czas Monika dzieli między Włochami, Polską a Łotwą? Sprawdziła to dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska.

  Wybuchać czy tłumić? Czy należy manifestować złość? O tym, jak sobie radzić ze złością rozmawialiśmy w studiu Dzień Dobry TVN z psychiatrą Mają Herman, aktorką Moniką Mariotti i dziennikarzem oraz performerem Rafałem Betlejewskim. Dlaczego się złościmy? Ile prawy jest w stwierdzeniu "złość piękności szkodzi"?

  Monika Mariotti: "Jesteśmy na samym skraju bałtyckiego kraju i szukamy ... Liwów". Jaka jest historia tego ludu i jakie tradycje kultywują? Zobaczcie jak zamienić się w wilkołaka!

  Na Łotwie najlepszym sposobem na relaks jest bania, czyli sauna. Jak wygląda pomieszczenie, w którym można się wypocić? Sprawdziła to Monika Marotti. Wybrała się nawet do szkoły dla "sauniarzy". Zobaczcie, czego się tam nauczyła.

  Monika Mariotti wybrała się na Łotwę, na spotkanie z żywiołami. Odwiedziła miejsca gdzie "więź z naturą nie tylko wygasła ale wciąż jest częścią codziennego życia". W studiu Dzień Dobry TVN o współczesnym poganizmie, słowiańskości i braterstwie z naturą rozmawialiśmy z Maciejem Witulskim, religioznawcą, badaczem współczesnego czarownictwa i ruchów neopogańskich oraz z Łuną Zielarką przedstawicielką Międzynarodowej Federacji Pogańskiej.

  Niedaleko stolicy Mołdawii - Kiszyniowa, znajduje się miasteczko Soroca, w którym od zawsze krzyżowało się wiele kultur. Właśnie tam postanowiła zabrać nas Monika Mariotti. Udało jej się umówić na audiencję u... króla Romów.

  Koniec 3. sezonu "Drugiej szansy" wstrząsnął chyba każdym fanem serialu. W serialu minął rok od śmierci Marcina (w tej roli Bartłomiej Świderski). To właśnie moment, w którym zaczyna się 4. sezon "Drugiej Szansy". Czy Monika otrząsnęła się już po tragicznych wydarzeniach? Jak śmierć ukochanego wpłynęła na jej życie? Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki spytał o to Małgorzatę Kożuchowską. Jakie nowe postaci pojawią się w tym sezonie? Kto wróci do serialu po przerwie? A co wydarzy się u znanych już nam dobrze bohaterów?

  O tytuł mołdawskiego dania narodowego konkurują dwie potrawy: plăcintă i mamałyga. Które z nich Monika Matriotti postanowiła nam przybliżyć? Zobaczcie jej smakowitą podróż po zakątkach Mołdawii.

  Tym razem Monika Mariotti wybrała się do małej, mołdawskiej wsi. Zobaczcie jak wyglądają przygotowania i sama ceremonia tradycyjnego chrztu. "Z ziarenek z chrzcielnego bukietu można wywróżyć sobie jak liczne czeka nas potomstwo" - zobaczcie ile dzieci będzie miała Monika! :)

  Monika Mariotti odwiedziła prawdziwą, berberyjską aptekę, pełną naturalnych skarbów. Znalazła tam m.in.: tradycyjną szminkę ze sproszkowanego maku, glinkę służącą jako szampon do włosów, suszoną mątwę do bielenia zębów, dziki korzeń na wzrost piersi i najważniejsze ... orzechy arganii! To prawdziwy skarb Maroko, a olej z nich wytwarzany nazywany jest "płynnym złotem". Monika ruszyła tym tropem!

  "... Chodzi przecież o spotkanie, z którego wszyscy mają wyjść zadowoleni". Trudno o lepszą szkołę targowania niż marokański bazar! Monika Mariotti, po krótkim szkoleniu, rzuciła się na głęboką wodę. Czy udało się jej zdać ten trudny egzamin? Zobaczcie!

  Tym razem Monika Mariotii zabrała nas na herbatę do Marrakeszu: "Pierwsza szklanka herbaty, pita rano, powinna być mocna jak życie". Jaka jest tajemnica pysznej, marokańskiej herbaty? Zobaczcie!

  Cypr to miejsce narodzin Afrodyty. To właśnie tam bogini miłości i piękna wyłoniła się z morskiej piany. W związku ze zbliżającymi się Walentynkami, Monika Mariotti postanowiła dokładniej zbadać temat. Jak wyglądała Afrodyta i jaka jest tajemnica jej narodzin? Zobaczcie!

  Czy fabuła "Drugiej szansy" pokrywa się z tym, co dzieje się w polskim świecie show-biznesu? Monikę Mariotti spytała o to dziennikarska Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska. Jak rola w serialu wpłynęła na to, jak jest postrzegana przez fanów?

  Cypr to 360 słonecznych dni w roku. Monika Mariotti wybrała się tam z naszą kamerą i trafiła na ... pochmurną pogodą. Dlatego tez postanowiła skupić się na kulinarnej stronie turystyki i poznać tę wyspę od kuchni. Kto ma największą wiedzę o tradycyjnych potrawach? Oczywiście babcie! Poznajcie babciną stronę Cypru.

  Jedną z pasji aktorki Moniki Mariotti są podróże. Tym razem zabrała nas na Cypr, abyśmy mogli zobaczyć, jak wyglądają tam tradycyjne święta Bożego Narodzenia. Czym różnią się od polskich?

  Drugi sezon serialu "Druga szansa" kończy się ślubem Oli i Artura, w których role wcielili się Monika Mariotti i Cezary Kosiński. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Kinga Burzyńska pojawiła się na planie serialu, by sprawdzić czy jego gwiazdy lubią śluby. A jak Mariotti czuje się z obrączką na palcu?

  Według ostatnich badań ponad połowa Polaków marzy o podróżach. O komentarz do tych wyników poprosiliśmy podróżnika Tomasza Michniewicza, aktorkę Monikę Mariotti i dziennikarkę Agnieszkę Woźniak-Starak. Gości Dzień Dobry TVN zapytaliśmy również, czy według nich można podróżować za nieduże pieniądze, gdzie byli i jakie kraje chcieliby jeszcze zobaczyć.

  Kinga Burzyńska razem z Małgorzatą Kożuchowską otwierają drugi sezon "Drugiej Szansy". Na pierwszy odcinek tej serii zapraszamy dziś o 21:30,a tymczasem Małgorzata Kożuchowska opowiedziała Kindze czy będzie oglądać pierwszy odcinek i czym aktorzy "Drugiej Szansy" zaskoczą widzów w drugim sezonie?

  W Hiszpanii cały czas świeci słońce, dlatego aktorka Monika Mariotti wybrała się do Grenady. Zrobiła to nie tylko po to, by złapać trochę słońca, ale także dlatego, by zobaczyć, jak tańczy się flamenco, które bliskie jest jej temperamentowi.

  W kolejną podróż Monika Mariotti udała się do Hiszpanii, dokładnie do Kastylii-La Manchy. Co urzekło ją w tym miejscu? Kto był jej przewodnikiem? Jakie legendy skrywa okolica? I czego nauczyła się tu Monika?

  Lubicie podróżować? Mieliście jakieś straszne lub śmieszne przygody w pociągu, autobusie czy samolocie? Zobaczcie jak swoje doświadczenia z transportem publicznym opisali nasi goście: Edyta Pazura, Monika Mariotti i Dawid Gaboriaud. Jak można poradzić sobie z niezbyt miłym towarzyszem podróży?

  Na scenie Dzień Dobry TVN wystąpiła Monika Mariotti. Aktorka zaśpiewała wpadającą w ucho piosenkę "Mambo Italiano". Jak Wam się podoba?

  Monika Mariotti zatrzymała się w Estonii na dłużej. Po wyspie Saaremaa, Monika odwiedziła Kihnu. Mieszkańcy utrzymują tu tradycję noszenia ludowych strojów, posługują się również własnym dialektem. Ponieważ mężczyźni mieszkający na wyspie spędzają większość czasu na morzu, władzę na Kihnu przejęły kobiety. Jaka jest ich rola? I co podczas podróży urzekło Monikę?

  Serial TVN "Druga szansa" cieszy się dużą popularnością. Z tego też powodu zdecydowano, że powstanie jego druga seria. Dziennikarka Dzień Dobry TVN Agnieszka Jastrzębska podejrzała, jak ekipa świętowała ten sukces. Zapytała gwiazdy serialu - Małgorzatę Kożuchowską, Monikę Mariotti, Pawła Domagałę, Tamarę Arciuch i Rafała Królikowskiego, czy przeczuwały taki doskonały wynik.

  Kolejnym punktem na mapie Europy, które odwiedziła Monika Mariotti była Estonia, ale nie Tallin, a wyspa Saaremaa. Dlaczego wybrała akurat to miejsce? Kto był jej przewodnikiem? Czego się o wyspie dowiedziała? I co ją w Estonii najbardziej zaskoczyło?

  Jak atmosfera panuje na planie serialu "Druga Szansa"? Z Małgorzatą Kożuchowską, Moniką Mariotti i Rafałem Królikowskim spotkała się Kinga Burzyńska. Czy rzeczywiście jest tak, jak mówi Małgorzata Kożuchowska:"Dbamy w tym serialu o każdy szczegół, nawet o takie coś, czego w życiu byście Państwo nie zobaczyli, gdyby nie relacja na żywo w Dzień Dobry TVN"! Zobaczcie!