moda damska

  moda damska

  Wystawa "Od princeski do New Look. Ubiory damskie z kolekcji Adama Leja" to opowieść o modzie damskiej w różnych kontekstach związanych z sytuacją i rolą społeczną kobiet w poszczególnych epokach. Co możemy na niej zobaczyć? O tym historyk sztuki opowiedział w Dzień Dobry TVN.

  Styl lat 30. charakteryzował się dużą prostotą, jednak nie brakowało mu klasy i szyku. Moda tamtego czasu znacznie się różniła od stylizacji z poprzedniej dekady. Jak wyglądała moda damska i męska w latach 30. i dlaczego można ją uznać za rewolucyjną?

  Trendy modowe zmieniają się z każdym sezonem, dlatego czasem trudno jest za nimi nadążyć. Propozycje łączenia stylowych ubrań i dodatków mogą zaskakiwać swoją oryginalnością bądź uwodzić sensualnym, kobiecym charakterem. Cieszący się coraz większą popularnością trend cottagecore zdecydowanie zalicza się do tej drugiej kategorii.

  Jak zaczynały się kariery znanych, polskich projektantów mody? O swoich pierwszych, modowych krokach opowiedzieli nam: Joanna Klimas, Łukasz Jemioł, Dawid Woliński, Gosia Baczyńska i Mariusz Przybylski. W czyich strojach chodzi Edyta Górniak?

  Jakie strony internetowe z ubraniami warto odwiedzić ? Czy ławto jest wyrazić swoją osobość poprzez ubrania? Co w tym sezonie jest najmodniejsze? Sprawdźcie, czy Karolinie Chapko spodobały się stylizacje od Mai Sablewskiej.

  Jak umiejętnie dobierać ubrania? O tym w Dzień Dobry TVN stylistka Ewelina Rydzyńska, która do studia Dzień Dobry TVN zaprosiła dwie fantastyczne modelki w rozmiarze XXL. Jakie tkaniny dodają nam objętości? Kto nie powinien nosić garderoby w paski i geometryczne wzory?

  W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Iwonę Kossmann, właścicielkę firmy modowej. Jej ubrania skierowane są do kobiet aktywnych zawodowo.

  Moda w dzisiejszych czasach zaciera granicę pomiędzy ubraniami damskimi a męskimi. Ewelina Rydzyńska, stylistka Dzień Dobry TVN, zapytała Roberta Kupisza, dlaczego tak jest i co o tym myśli? Zaprezentowała także kilka kreacji dla porównania.