Miłosz Brzeziński

  Nowe technologie ułatwiają nam życie, ale zdaniem Miłosza Brzezińskiego, trenera rozwoju personalnego, mogą też odbierać wcześniej nabyte umiejętności.

  Teorie spiskowe to logiczne wyjaśnienia zjawisk, które są podszyte przekonaniem, że kierują nimi tajemnicze siły o wrogim nastawieniu. Dyskusja z miłośnikami konspiracyjnych teorii nigdy nie jest łatwa, zwłaszcza jeśli ich zwolennikami są nasi partnerzy. O tym jak reagować w takich przypadkach mówi trener rozwoju osobistego Miłosz Brzeziński.

  Ona wie, jak osiągnąć sukces w sieci. Ola Nowak - influencerka i instagramerka opowiedziała w Dzień Dobry TVN o początkach kariery w internecie. Na czym polega jej działalność? Czy ma jakieś "złote rady" dla początkujących?

  Z rankingu EF EPI wynika, że Polacy pod względem znajomości języka angielskiego zajmują 11 miejsce. To niezły wynik, zważywszy na to, że badanie obejmowało 80 krajów. Mimo to, wielu Polaków, którzy znają angielski ma opory przed mówieniem w tym języku. Dlaczego tak jest? O opinię zapytaliśmy w Dzień Dobry TVN właścicielkę centrum języków i rozwoju Katarzynę Kaczmarek i trenera biznesu Miłosza Brzezińskiego.

  Są osoby, które nie lubią się nudzić, tymczasem okazuje się, że nuda nie jest wcale taka zła. O jej zaletach mówił w Dzień Dobry TVN coach biznesu Miłosz Brzeziński.

  Finansowa nagroda na odrobione lekcje lub posprzątanie pokoju? W studiu Dzień Dobry TVN zapytaliśmy o to naszych ekspertów: Sylwię Wojciechowską, blogerkę i autorkę książek na temat edukacji finansowej dzieci oraz Miłosza Brzezińskiego, psychologa. Zdaniem Pani Sylwii, płacenie dziecku za wykonywanie obowiązków szkolnych i domowych, nie buduje w nim motywacji wewnętrznej. Pieniądze stają się ważniejsze niż samorozwój. Gdzie szukać pola edukacji finansowej jeżeli nie w zajęciach i obowiązkach domowych? Według blogerki kluczem do sukcesu jest kieszonkowe, które dziecko powinno dostawać niezależnie od wyników w szkole. W ten sposób ma ono szansę nauczyć się, jak dysponować budżetem domowym. Jak dodał psycholog, umiejętność zarządzania własnymi finansami, wiąże się z kompetencją odraczania nagrody. Co to znaczy?

  Przyszła jesień, a z nią nadszedł czas na robienie figurek z kasztanów i żołędzi. Czy to prawda, że ich tworzenie zaspakaja następujące potrzeby psychiczne: obcowania z przyrodą, wyrażenia siebie w akcie twórczym, posiadania pociesznych miniaturowych przyjaciół, posiadania potomstwa, które nie sprawia kłopotów i otaczania się niemymi świadkami swojej moralnej i fizycznej degrengolady? ;) Zapytaliśmy o to trenera biznesu Miłosza Brzezińskiego. A co daje nam turlanie kasztana?

  Dlaczego wierzymy w niestworzone historie i miejskie legendy? Jak jest rola mitu? Dlaczego tak łatwo nabieramy się na to, co piszą media? I czy rzeczywiście lubimy być straszeni? Z tymi pytaniami zwróciliśmy w Dzień Dobry Wakacje do psycholog Miłosza Brzezińskiego.

  Niektóre nastolatki marzą o wyjeździe na obóz fanowski z podziwianą przez siebie gwiazdą. Czy warto wysyłać dzieci na tego typu wakacje? Czy współczesne młode gwiazdy mogą być dobrymi wzorami dla nastolatków? Zapytaliśmy o to psychologa biznesu Miłosza Brzezińskiego.

  Dlaczego często jest tak, że to samo wydarzenie pamiętamy inaczej? Co warto pamiętać, a co lepiej zapomnieć? Czy pamięć można ćwiczyć i jakie są jej rodzaje? W Dzień Dobry TVN o tym, jak działa pamięć opowiedział nam Miłosz Brzeziński.

  Okazuje się, że jednorożce, czyli białe konie z tęczową grzywą i rogiem pośrodku czoła od niepamiętnych czasów rozpalały naszą bajkową wyobraźnię. Skąd w nas takie uwielbienie dla tych stworzeń? Co symbolizują jednorożce? O kulturowym kontekście jednorożców w studiu Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy z Miłoszem Brzezińskim, konsultantem biznesowym.

  O tym co i dlaczego naszemu mózgowi "nie mieści się w głowie", opowiedzieli nam Miłosz Brzeziński psycholog biznesu - "To wszystko co trafia do naszej głowy zostaje rozbite na małe kawałki i zmontowane jeszcze raz" oraz Sylwester Kowalski specjalista ds. mechanizmów sterujących mózgiem i technik relaksacyjnych - "Możemy zacząć od tego w jakim jesteśmy wieku, możemy zacząć od tego w jakim jesteśmy nstroju, (...) na jakim sprzęcie słuchamy tego dźwięku". A Wy, ... co słyszeliście? :)

  O tym jak lubimy spędzać wolny czas i jak Polska wypada na tle innych państw, jeśli chodzi o ilość zieleni w miastach, rozmawialiśmy z Miłoszem Brzezińskim: "Jesteśmy ewidentnie miłośnikami spędzania czasu na zewnątrz. Chętniej (niż inne narody) szukamy takich terenów zielonych jak parki narodowe" i dr. Tomaszem Zaborowskim: "Chodzi o to, żeby tereny rekreacyjne o odpowiedniej jakości, wielkości były w określonej odległości od miejsca zamieszkania. (...) Najbliższy park powinien być w odległości, co najwyżej ... 300 m".

  Okazuje się, że żonaci mężczyźni coraz częściej okupują portale randkowe. Czego tam szukają? Po co to robią? Czy pojawienie się na portalu randkowym to już zdrada? Porozmawialiśmy na ten temat z psychologiem Magdaleną Chorzewską i trenerem biznesu Miłoszem Brzezińskim, którzy odwiedzili studio Dzień dobry TVN. Czy romans może pomóc w związku? I co powinna zrobić żona, gdy nakryje swojego męża na tym, że ma konto na portalu randkowym?

  W podkrakowskiej wsi Krzywaczka powstaje osiedle domów jednorodzinnych dla katolików. Na jego terenie deweloper oferuje między innymi kapliczkę i park różańcowy. Czy takie osiedle to dobry pomysł? O zdanie zapytaliśmy gościa Dzień Dobry TVN trenera biznesu Miłosza Brzezińskiego.

  Podczas spotkań rodzinnych zawsze znajdzie się jakiś wujek lub ciocia, którzy lubią zadawać kłopotliwe pytania. Jak się w takiej sytuacji zachować? O tym w Dzień Dobry TVN mówił psycholog biznesu Miłosz Brzeziński.

  Polacy kombinują jak mogą. Ale czy kombinatorstwo można uznać za przywarę, czy może raczej za oznakę zaradności i sprytu? Bo w końcu ta cecha pozwoliła Polakom, zdaniem Doroty Wellman, przetrwać w różnych trudnych czasach. - Gdybyśmy troszkę nie kombinowali, nie wiem czy byśmy przetrwali - mówi prowadząca Dzień Dobry TVN. O komentarz w studiu poprosiliśmy Miłosza Brzezińskiego, konsultanta biznesowego. Czy ta cecha przydaje się ludziom na rynku pracy?

  W ostatnim czasie dużo się mówi o pieniądzach rozdawanych w administracji publicznej. Z budżetu państwa na premie przeznaczono ponad 2 mln zł. Polski system przyznawania premii jest dość niezrozumiały. Kto i według jakich zasad je przyznaje? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy coacha biznesu Miłosza Brzezińskiego, który wyjaśnił nam, dlaczego premie to najgorszy system motywacyjny. Dlaczego nagrody pieniężne ograniczają naszą kreatywność?

  W wielu polskich korporacjach nie ma "zwykłych" kadrowych, sekretarek, młodszych i starszych specjalistów. Tam pracują wszelkiej maści managerowie, czyli brand manager, account manager, czy office manager. Nawet osoby odpowiedzialne za sprzątanie przed biurem są cleaning managerami. Czy Polacy wiedzą, co oznaczają anglojęzyczne nazwy stanowisk? Jaki mają do nich stosunek? Sprawdził to reporter Dzień Dobry TVN Filip Chajzer.

  Rocznie zwolnienia lekarskie kosztują budżet państwa ponad 10 miliardów złotych. Polacy w 2017 r. skorzystali z ok. 20 milionów takich zaświadczeń. Część z nich jest nielegalna. Można je dostać bezpośrednio od lekarza lub kupić w sieci. W jaki sposób ZUS weryfikuje zwolnienia lekarskie? Co grozi za korzystanie z nielegalnego zwolnienia i za jego wystawienie? O tym w Dzień Dobry TVN mówił rzecznik ZUS Wojciech Andrusiewicz. Obok niego na kanapie usiadł coach biznesu Miłosz Brzeziński. Dlaczego według niego Polacy oszukują pracodawców?

  Next Ursus, Golden Apartments, Platinum Apartments i nie tylko. Poprosiliśmy językoznawcę prof. Jerzego Bralczyka, dziennikarza Rafała Madajczaka i psychologa biznesu Miłosza Brzezińskiego o przeanalizowanie nazw polskich osiedli, zarówno tych nowoczesnych, jak i tych wybudowanych wiele lat temu. Czy mieszkańcy zwracają uwagę na to, jak nazywają się ich osiedla? I czym kierują się deweloperzy wymyślając coraz bardziej elektryzujące nazwy?

  Czy budowanie relacji z innymi jest podstawą sukcesu w biznesie? Jak budować relacje w zespole? - Jeżeli chcemy cokolwiek zrobić w biznesie, dostać premię, przepchnąć swój pomysł, to ktoś nam musi w tym pomóc. Sami tego nie zrobimy - mówił w Dzień Dobry TVN Miłosz Brzeziński, coach biznesu i autor książki "Sztuka budowania relacji". Jak to zrobić, by nie być ofiarą w grupie? Jakimi cechami powinien się wykazywać mężczyzna w zespole, a jakimi kobieta? Kto nigdy nie nauczy się pracy w zespole?

  Listy do M. 3 obejrzało już prawie 3 mln osób. Na czym polega fenomen tej produkcji? Ma szansę stać się filmem kultowym? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN coacha biznesu Miłosza Brzezińskiego.

  Przed świętami galerie handlowe i supermarkety pełne są ludzi w popłochu robiących nieprzemyślane zakupy. Napiętej atmosfery nie rozluźniają również marketingowcy i ekonomiści behawioralni, których sprytne triki zachęcają nas do kupowania kolejnych niepotrzebnych nam rzeczy. Jak nie wydawać pieniędzy bez sensu? O tym w Dzień Dobry TVN Miłosz Brzeziński.

  Broda - symbol męskości i wabik na płeć piękną. Jak o nią dbać? Czy warto zapuszczać brodę? I jak to jest być brodaczem? O tym w Dzień Dobry TVN Bartek Jędrzejak - autor książki, będącej kompendium wiedzy o brodzie, dumny posiadacz brody Łukasz Lazer, konsultant biznesowy i posiadacz pięknej brody Miłosz Brzeziński oraz golibroda Adrian Madejski.

  Pracownica jednej z warszawskich firm finansowych za 10 tys. zł przeszła nago przez biuro pełne ludzi. Czy tego typu zachowania są często spotykane w polskich korporacjach? O komentarz do tej sytuacji zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: autora fanpage'a "Mordor Na Domaniewskiej " Rafała Ferbera i coacha biznesu Miłosza Brzezińskiego.

  Szkolenie z umiejętności radzenia sobie ze stresem dla pracowników służby więziennej - jak donosi "Rzeczpospolita" - zakończyło się demolką trzech pomieszczeń. O komentarz w studiu Dzień Dobry TVN poprosiliśmy coacha biznesu Miłosza Brzezińskiego. Dlaczego podczas szkoleń i wyjazdów integracyjnych ich uczestnikom często puszczają przysłowiowe hamulce? Jak powinniśmy się zachowywać podczas delegacji?

  Badania czytelnictwa wskazują, że aż jedna trzecia kupowanych przez Polaków książek to poradniki. Czy tego typu lektura naprawdę nam służy? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: dziennikarza Jakuba Poradę i coacha biznesu Miłosza Brzezińskiego. Co według nich powinien zawierać skuteczny poradnik?

  Jest coraz zimniej, wieje duży wiatr, pada, a dni są coraz krótsze. Sprzyja to pogorszeniu samopoczucia. Jak sobie umilić jesienne dni? O gadżetach na taką pogodę mówił w Dzień Dobry TVN trener personalny Miłosz Brzeziński.

  Sapioseksualizm to preferencja seksualna polegająca na odczuwaniu pociągu do osób z ponadprzeciętną inteligencją. Czy to głównie kobiety uważają, że inteligencja jest sexy? O pociągu do intelektu rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: badaczką seksualności Dellfiną Dellert, dziennikarką Odetą Moro i trenerem biznesu Miłoszem Brzezińskim.