meble vintage

  meble vintage

  Katarzyna Jaroszyński dotarła na warszawską Ochotę, gdzie mieszczą się stare kamienice. W jednej z nich znajduje się lokum urządzone w stylu mid-century modern. - Starałam się łączyć różne rzeczy

  "Zawróciliśmy z drogi na wysypisko 500 ton mebli."

  Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła niezwykłe wnętrza w artystycznym stylu.

  Tym razem w cyklu "Odpicowane mieszkanie" Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła wieś w okolicach Sokołowa Podlaskiego. Znalazła się w domu Państwa Wiceńciak, który wyróżnia się wnętrzami w wiejskim stylu. Właściciele włożyli w jego wystrój dużo pracy.

  Anna i Michał Króliczek mieszkają w Rybniku, w jednym z segmentów o powierzchni 147 m2. W cyklu "Odpicowane mieszkanie" pokazali Katarzynie Jaroszyńskiej swoje lokum i opowiedzieli, jak udało im się w nim połączyć przeszłość ze współczesnością.

  Wzornictwo z czasów PRL-u może być oryginalną ozdobą mieszkania, zdecydować o jego klimacie. Wyposażenie w stylu vintage to także oszczędność. Jak wkomponować w pomieszczenia meble z poprzedniej epoki? Radzi Ewa Mierzejewska, ekspert w dziedzinie urządzania wnętrz.

  Niezwykłe 180-metrowy lokal stał się bohaterem cyklu "Odpicowane mieszkanie". Wnętrze pełne przestrzeni i oryginalnych mebli vintage zachwyciło Katarzynę Jaroszyńską. Alicja i Karol Łukaszewicz urządzali je samodzielnie.

  Dziennikarka Katarzyna Jaroszyńska odwiedziła niewielką wieś w pobliżu Siemiatycz. W tej wsi, w jednym z domów, mieszka sześcioosobowa rodzina. Przeprowadzili się tu z Warszawy. Ich dom zaskakuje. W środku wygląda zupełnie inaczej niż na zewnątrz - przypomina starą, wiejską chatę. Właścicielka domu stare dekoracje łączy z meblami z sieciówek. Sami zobaczcie, jak ta duża rodzina urządziła się na 120 metrach kwadratowych.

  Mieszkanie Łukasza znajduje się w urokliwej kamienicy na gdańskiej starówce. Prowadzą do niego stare, drewniane, kręcone schody. Ma 51 metrów kwadratowych i składa się z kilku pomieszczeń, które zajmuje właściciel mieszkania i jego dwa koty. Każda ściana w tym mieszkaniu jest inna i sporo w nim sztuki sakralno-ludowej oraz rodzinnych fotografii. Mieszkanie urządzone jest meblami z PRL-u, które właściciel mieszkania bardzo lubi. Zobaczcie kolejne "odpicowane mieszkanie", które odwiedziła dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Jaroszyńska.