Mateusz Kusznierewicz

  Mateusz Kusznierewicz

  Karaiby to raj dla żeglarzy. To tutaj u wybrzeży małej wyspy Saint-Martin ścigają się najszybsi żeglarze z całego świata, wśród nich także polska załoga pod dowództwem Mateusza Kusznierewicza. Jacht, na jakim ściga się załoga, jest najszybszą łódką świata, która kosztuje, bagatela półtora miliona euro! Pod pokład zabrał nas Piotr Kraśko. Co jest podczas regat najważniejsze? Jaką rolę sternik załogi Mateusz Kusznierewicz przydzielił Piotrowi? :)

  Mateusz Kusznierewicz jest najbardziej utytułowanym żeglarzem w Polsce. Po Olimpiadzie w 2012 roku postanowił przejść na sportową emeryturę. "Na początku w ogóle nie mogłem się w tym odnaleźć" - przyznał żeglarz. Po kilku latach przerwy postanowił znowu wypłynąć na otwarte wody. Czy nadal ma chorobę morską? W jakim projekcie będzie uczestniczył? Czy długo zastanawiał się nad powrotem? W Dzień Dobry TVN Mateusz Kusznierewicz powiedział o planach na przyszłość, dzieciach i żonie.

  Jak zmieniło się życie żeglarza, Mateusza Kusznierewicza odkąd pojawiły się dzieci? W jaki sposób udaje mu się pogodzić obowiązki zawodowe z byciem ojcem na pełen etat? Z czego musiał zrezygnować? Z Mateuszem Kusznierewiczem o jego nowej, życiowej roli porozmawiała Agnieszka Rylik.

  To miejsce trzeba zobaczyć bez względu na pogodę. Fizyk Tomasz Rożek wybrał się w podróż do Torunia, miasta Mikołaja Kopernika, w którym znajduje się dom astronoma i planetarium, które jest jedną z największych atrakcji turystycznych Torunia. Co jest największą atrakcją toruńskiego planetarium?

  Mateusz Kusznierewicz - złoty i brązowy medalista olimpijski, trzykrotny Mistrz Świata, czterokrotny Mistrz Europy... Jak to się stało, że chłopak urodzony w Warszawie, pokochał wodę i stał się jednym z najlepszych żeglarzy na świecie? Co musiał poświęcić w drodze na szczyt? O tym opowiedzieli nam: Mateusz Kusznierewicz, jego rodzice, wychowawca ze szkoły i przyjaciele.

  ZUS a OFE, protest rodziców niepełnosprawnych dzieci, wybory do Parlamentu Europejskiego, sytuacja na Ukrainie. Palących tematów w świecie polityki nie brakuje. W sobotę, tylko w Dzień Dobry TVN, Premier Donald Tusk stanie w krzyżowym ogniu pytań Kingi Rusin i Bartka Węglarczyka. Bądźcie z nami w najbliższą sobotę od 8:30! Czekamy na Wasze pytania! Wpisujcie je poniżej na forum.

  Sam sobie sterem, żeglarzem i okrętem :) Dziennikarka Dzień Dobry TVN Katarzyna Olubińska spotkała się z Mateuszem Kusznierewiczem na pokładzie jachtu. Okazuje się, że żeglarstwo to nie jedyna jego pasja...

  O stereotypach, przyklejaniu łatki, o pozytywnych i negatywnych aspektach bycia przystojniakiem opowiedzieli w studiu Dzień Dobry TVN: Mateusz Kusznierewicz, Wojciech Olejniczak i Michał Mikołajczak. Czy ładnym i zadbanym mężczyznom jest trudniej w życiu?

  O tym, w studiu Dzień Dobry TVN, rozmawiali: żeglarz sportowy i złoty medalista olimpijski Mateusz Kusznierewicz, bokserka i mistrzyni świata Agnieszka Rylik oraz polski piłkarz, Tomasz Iwan. Czy ich dzieci poszły w ślady rodziców? Kto u naszych gości odkrył talent sportowy?

  Tym razem do naszego cyklu "Trenuj z mistrzem" zaprosiliśmy Grzegorza Cabana - właściciela szkoły tańca. Mateusz Kusznierewicz postanowił zabrać pana Grzegorza w rejs szkoleniowy!

  Akcja "Spełniamy Marzenia" to nowa inicjatywa fundacji Mateusza Kusznierewicza, której celem jest pomoc dzieciom z domów dziecka i ośrodków opiekuńczo-wychowawczych. Jak zrodził się pomysł na założenie fundacji i komu zdołali już pomóc? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy Mateusza Kusznierewicza.