Maria Rotkiel

  Zbliżające się walentynki mogą być szczęśliwym dniem, o ile dwoje partnerów ma podobne podejście, co do jego obchodów. Niestety, często zdarza się, że presja wynikająca z komercjalizacji tego dnia, może też wywołać u par spore konflikty. Nie wspominając o singlach, którym w tym czasie szczególnie może doskwierać samotność.

  Zdrada to poważne życiowe wydarzenie, które dotyka wielu ludzi na całym świecie. Nawet jeżeli jesteśmy szczęściarzami, którym jeszcze się to nie przytrafiło, podobne historie słyszymy od znajomych czy widzimy w filmach. Każdy ma jednak do niej inne podejście. Jakie zatem zachowania można nazwać zdradą i jak jej uniknąć?

  Sytuacja związana z pandemią koronawirusa wywołuje niepokój u ludzi na całym świecie. Niekiedy u ciężarnych kobiet jest on spotęgowany. Hormony buzują, a dodatkowo pojawia się obawa przed zakażeniem SARS-CoV-2. Jak sobie z nią poradzić?

  W internecie pojawiła się moda na patostreamy, czyli krótkie filmy pokazujące ekstremalne, a nawet patologiczne sytuacje. Dlaczego niektórzy lubią oglądać w sieci streamy z libacji, bójek i innych szokujących wydarzeń? Kim są fani tych filmów? Czy da się zatrzymać ten trend? Rozmawialiśmy o tym z gośćmi Dzień Dobry TVN: psycholog Marią Rotkiel i psychologiem biznesu Andrzejem Tucholskim.

  Są mężczyźni, którzy niechętnie naprawiają usterki w domu, nawet te najdrobniejsze. Zostawiają to swoim partnerkom. Czy to wynik emancypacji? O zdanie zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN: psycholog Marię Rotkiel i aktora Jacka Rozenka. Jak zmienić takie zachowanie panów?

  Zdarza się, że kobiety, którym powierzamy dzieci z czasem okazują się potworami. Na co zatem zwracać uwagę przy wyborze niani? Szukać jej przez agencję czy z polecenia? Zapytaliśmy o to gości Dzień Dobry TVN: terapeutkę rodzinną Marię Rotkiel i Barbarę Karkoszkę-Siedlecką, która prowadzi agencję dla niań. Jak agencje powinny weryfikować kwalifikacje niań?

  W piątek (20 października) w jednej z galerii handlowych w Stalowej Woli doszło do ataku nożownika. W jego wyniku zginęła jedna osoba - 50-letnia kobieta, a 10 zostało rannych. Zobacz bezpośrednią relację zdarzenia Pana Grzegorza, który jako jedyny skonfrontował się z napastnikiem. Czy tak właśnie należy postąpić w kryzysowej sytuacji? Dlaczego ludzie decydują się na tak brutalne zachowania? W Dzień Dobry TVN spytaliśmy o to psycholog Marię Rotkiel.

  Coraz więcej par decyduje się na zachowanie czystości przed ślubem. Dlaczego? Zapytaliśmy o to parę, która żyje w białym związku - Agnieszkę Jaśkowską i Łukasza Knopka. Które z nich zaproponowało życie bez seksu? Od ilu miesięcy są w białym związku? Czego dowiedzieli się o sobie w tym czasie? W Dzień Dobry TVN gościliśmy również psycholog Marię Rotkiel. Dlaczego według niej młodzi ludzie decydują się na białe związki?

  Muzycy i osoby z show-biznesu są trzykrotnie bardziej od innych narażeni na depresję oraz napady gniewu. Tak wynika z badań Help Musicians UK i naukowców z University of Westminster. Dlaczego tak się dzieje? O komentarz poprosiliśmy gości Dzień Dobry TVN: psycholog Marię Rotkiel, wokalistkę Urszulę Kasprzak i dziennikarkę show-biznesową Barbarę Pasek.

  Uczestnicy Azja Express muszą wykonywać bardzo stresujące i wyczerpujące zadania. Często są głodni i zmęczeni po pokonaniu wielu kilometrów w słońcu lub deszczu. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy uczestniczkę programu Agnieszkę Włodarczyk, aby zapytać ją, czy były momenty, kiedy czuła, że przestaje być sobą, czy Azja Express zmienił jej przyjaźń z Marysią Konarowską i jak radziły sobie z presją. Drugi nasz gość psycholog Maria Rotkiel powiedziała, jak radzić sobie w sytuacji ekstremalnego stresu i wyczerpania.

  Wąs i broda to atrybuty męskości? Czy kobietom podoba się męski zarost? O zmieniających się kanonach męskiej urody rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN ze stylistką Eweliną Rydzyńską, dziennikarzem Michałem Migałą, psycholog Marią Rotkiel i psychologiem biznesu Miłoszem Brzezińskim. Dla kogo Andrzej Sołtysik zrezygnował z zarostu?

  Żyjemy w czasach, kiedy dzielimy się ze światem wszystkim. Czy publiczne oświadczyny to dobry pomysł? Dlaczego mężczyźni decydują się na oświadczyny z wiwatującą publicznością w tle? Czy robią to, by się dowartościować? Czy nie jest to wywieranie zbyt dużej presji na partnerce? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: psycholog Maria Rotkiel i wokalista Norbi.

  #LoveYourLines. To tag, jakim kobiety oznaczają zdjęcia, które zamieszczają na portalach społecznościowych. Na opublikowanych ujęciach widać rozstępy. Jaki cel ma tego typu akcja? Kiedyś rozstępy były powodem do wstydu. Jak jest teraz? O tym jak zaakceptować swoje niedoskonałości, w studiu Dzień Dobry TVN porozmawialiśmy z Viktorią Driuk, modelką, u której po ciąży zostały rozstępy oraz Marią Rotkiel, psycholog.

  Reagować czy się nie wtrącać? Swoimi sposobami na zniechęcenie potencjalnego partnera podzieliły się psycholog Maria Rotkiel i pisarka Katarzyna Lengren, która wyznała, że kiedy jej córka była jeszcze nastolatką, skutecznym sposobem na zakończenie relacji córki z chłopakiem, było ośmieszenie go w jej oczach. Co na to psycholog Maria Rotkiel?

  Jak ułożyć sobie życie z dziećmi partnera/partnerki z poprzedniego związku? Czy przybrani rodzice powinni wychowywać dzieci partnera? Jak zaprzyjaźnić się z pasierbicą/ pasierbem? O trudnej roli macochy i ojczyma rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Anitą Grabowską, Rafałem Rutkowskim i psycholog Marią Rotkiel.

  Zapraszamy na poranek z Dzień Dobry TVN, a w programie: szpital pozywa pacjenta - czy dobre imię instytucji zaufania publicznego jest ważniejsze niż poczucie bezpieczeństwa chorych? Jestem macochą, jestem ojczymem - Anita Grabowska, Maria Rotkiel i Rafał Rutkowski o odpowiedzialności i budowaniu relacji. Anja Rubik zdradzi skąd bierze pomysły na swoje stylizacje, a także zielony kącik Beaty Lipov, czyli co sadzić na wiosnę. Bądźcie z nami o 8.00! Program poprowadzą Anna Kalczyńska i Robert Kantereit.

  Od pierwszej randki wiele zależy. Jeśli dobrze wypadnie, jest szansa, że para będzie chciała się spotkać kolejny raz. Jak zatem powinna wyglądać pierwsza randka? O tym goście Dzień Dobry TVN: Miss Polonia Marcelina Zawadzka, modelka Sara Faraj i psycholog Maria Rotkiel. Zapytaliśmy również panie, czego współczesne kobiety oczekują od mężczyzn?

  Polacy coraz częściej potrzebują pomocy psychologicznej. Częściej zapadamy na choroby psychiczne niż kiedyś. Szybki tryb życia, zmiana empatii, rozpadające się związki, sytuacje generujące lęki i niepewności. Nieleczone zaburzenia psychiczne prowadzą do pogłębiana się ich oraz rzutują na otoczenie, które staje się bezradne. Czy boimy, że "mamy świra"? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy całą palestrę psychoterapeutów: Dorota Krzywicka, Maria Rotkiel oraz Małgorzata Bajko.

  Sophie Fontanel przez dwanaście lat nie uprawiała seksu. Ale jednocześnie fantazjowała o mężczyznach, była obiektem autoerotyki. Jakie wyniosła z tego etapu swojego życia doświadczenia? Rozmawiała z nią dziennikarka Dzień Dobry TVN Ania Wendzikowska.

  Zdradzane Amerykanki wpadły na pomysł, jak zemścić się na swoich byłych i ich nowych partnerkach. Publikują ich zdjęcia i dane osobowe w Internecie. O komentarz w Dzień Dobry TVN poprosiliśmy pisarkę Katarzynę Lengren, psycholog Marię Rotkiel i Norbiego, artystę estradowego.

  Wiele kobiet myli rolę żony z rolą matki. Jak to wpływa na związek i jak wyswobodzić się spod opiekuńczych skrzydeł żony-matki? A może mężczyźni lubią, gdy kobiety im matkują? Z tymi pytaniami zwróciliśmy się do naszych gości: kierowcy rajdowego Krzysztofa Hołowczyca, psycholog Marii Rotkiel i aktorki Alżbety Lenskiej. Czy Krzysztof Hołowczyc bywa ofiarą nadmiernego matkowania?

  Czy mężczyźni wiedzą, ile tak naprawdę kosztują damskie buty, torebki lub kosmetyki? Dlaczego kobietom czasami zdarza się ukrywać wydatki na przyjemności przed swoimi partnerami? Czy zakupy są dla kobiet sposobem na poprawę humoru? O to w Dzień Dobry TVN nasi goście: piosenkarz Norbi, scenarzysta Doman Nowakowski i psycholog Maria Rotkiel. Co o swojej żonie mówi Norbi? Czy to prawda, że żona kupuje mu ubrania?

  Podobno istnieje męski kodeks, liczy 38 punktów, i mężczyźni trzymają się tego dekalogu. Czy istnieje coś takiego, jak męska lojalność? Co na ten temat ma do powiedzenia Mariusz Czerkawski, Piotr Kędzierski i psycholog Maria Rotkiel? Czy wypada chodzić z byłą dziewczyną swojego przyjaciela?

  Czy są związki, które z założenia są skazane na niepowodzenie? Jakie są pierwsze symptomy, tego, że związek będzie tym mniej udanym? W studiu Dzień Dobry TVN o związkach fatalnych rozmawiali: psycholog Maria Rotkiel, aktorka Weronika Marczuk, producentka Małgorzata Pieczyńska oraz aktorka Olga Borys.

  Dlaczego w związku tak trudno się negocjuje? Jak negocjować z własnym partnerem? O Sztuce negocjacji i kompromisu w związku rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z Paolo Cozzą, Włochem mieszkającym w Polsce, psycholog Marią Rotkiel, Tomaszem Konceckim, reżyserem i scenarzystą oraz Renatą Mazurowską, autorką książki "Blisko nie za blisko". Jak negocjują kobiety, a jak mężczyźni? Czy kobiety zawsze mają rację? :)

  W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi były: psycholog Maria Rotkiel, aktorka Ewa Telega oraz tancerka Iwona Pavlović. Czego naprawdę pragną kobiety w łóżku? Jak rozmawiać o swoich fantazjach erotycznych i czy "instruować" mężczyznę podczas intymnych sytuacji?

  Niebawem wakacje, czyli czas odpoczynku, relaksu i spokoju. Jednak czasem nasze oczekiwania względem wakacji rozmijają się z rzeczywistością. Czasem wolny czas budzi w nas lęk i zestresowani zaczynamy wchodzić w sytuacje konfliktowe. Jak ich uniknąć? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: była minister sportu Elżbieta Jakubiak, były hokeista Mariusz Czerkawski, choreograf Agustin Egurrola oraz psycholog Maria Rotkiel.

  Wyniki ostatnich badań amerykańskich naukowców wskazują na to, że kobiety są bardziej empatyczne, bardziej cenią sobie zasady moralne i są mniej samolubne niż mężczyźni. Tezę tę potwierdza także liczba przestępstw, których sprawcami są częściej mężczyźni niż kobiety. Czy mężczyzn cechuje całkowity brak kręgosłupa moralnego? Czemu w takim razie płodzą dzieci, opiekują się nimi i czemu potrafią tworzyć trwałe związki? W studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy psychologa Marię Rotkiel.

  Czasami w życiu przychodzi taki moment, kiedy każdy z nas musi się wyszumieć... Jak korzysta z życia Mikołaj Komar, Anna Wendzikowska czy Katarzyna Lengren? O komentarz poprosiliśmy psycholog Marię Rotkiel. - Lubię szumieć, czyli korzystać z życia - mówił w Dzień Dobry TVN redaktor magazynu KMAG. Mój ukochany hit, to "sto lat" - dodał.

  Z Ewą Wiertel, Andżeliką Piechowiak, Dariuszem Jakubowskim i psychologiem Marią Rotkiel rozmawialiśmy o tym czym jest dojrzałość i jej brak, jak żyć z niedojrzałym partnerem i kiedy ewentualnie zdecydować o rozstaniu, kiedy mamy już dość niepewności w związku.