Marek Zuber

  Kiedy ceny żywności zaczną w końcu spadać?

  Rosyjska agresja na Ukrainę pociąga za sobą konsekwencje, które odczuwają także Polacy. Więcej płacimy np. za paliwo. Niektórzy z nas obawiają się, że zacznie brakować gotówki, dlatego wyciągają pieniądze z banków. Czy faktycznie mamy się czego obawiać? Jak się zachowywać w tej niełatwej sytuacji? O tym w Dzień Dobry TVN opowiadał ekonomista, Marek Zuber.

  Piramidy finansowe, choć zakazane są w wielu krajach, w tym w Polsce, ciągle stanowią jedno z najczęstszych oszustw związanych z pieniędzmi na świecie. Ostatnio UOKiK nałożył blisko 450 tys. złotych kary na youtubera Damiana Żukiewicza za namawianie do wzięcia udziału w tego typu strukturze finansowej. Czym jest piramida finansowa? Jak ją rozpoznać i nie dać się nabrać? Na te pytania w Dzień Dobry TVN odpowiedział ekonomista Marek Zuber.

  Pandemia koronawirusa mocno namieszała w każdej sferze naszego życia, w tym również ekonomicznej. Oprocentowania lokat i kont oszczędnościowych zmniejszają się i często też nakładane są większe marże za usługi oferowane przez banki. Czy przez to warto jeszcze trzymać tam pieniądze, czy może lepiej postawić na konkretne inwestycje?

  "Nie dbamy o siebie, nie wysypiamy. Resetujemy, relaksujemy trując się alkoholem, narkotykami (...) ulegamy absurdalnym reklamom". Wszystko to powoduje, zdaniem Roberta Rutkowskiego, że Polska przekroczyła średnią europejską, jeśli chodzi o ilość samobójstw. W zeszłym roku Polacy wzięli 9,5 mln dni wolnych z powodu problemów psychicznych. O tym, z czym sobie nie radzą Polacy rozmawialiśmy z Robertem Rutkowskim i Markiem Zuberem.

  W miniony wtorek dług publiczny Polski przekroczył kwotę biliona złotych. Dlaczego nasz kraj jest tak zadłużony? U kogo? Jak to odczuwa przeciętny Polak? Zapytaliśmy o to gościa Dzień Dobry TVN ekonomistę Marka Zubera. Zobaczcie, w jaki sposób Marcin Prokop próbował zmniejszyć dług publiczny ;) Udało mu się?

  W Polsce zaczyna brakować rąk do pracy, jednak poziom bezrobocia wcale nie maleje. Czy winny jest system zapomogowy? O tym, czy opłaca nam się pracować, porozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ekonomistą Markiem Zuberem i prezes Stowarzyszenia „Damy Radę” Beatą Mirską-Piworowicz.

  Obecny rząd ma zamiar wprowadzić program Mieszkanie Plus. Jego założenia przedstawił w Dzień Dobry TVN ekonomista Marek Zuber. Wyjaśnił nam również, jakie są różnice między tym programem a programem Mieszkanie dla Młodych. Zobaczcie, co jeszcze szykuje rząd w ramach gospodarki mieszkaniowej.

  Z badań Eurostatu wynika, że tylko ok. 4% Polaków decyduje się na wynajem mieszkania. Pozostali wolą się zadłużyć i kupić własne M. O to, z czego to wynika i czy ten trend może się zmienić zapytaliśmy gości Dzień Dobry TVN ekonomistę Marka Zubera i ekspertkę rynku nieruchomości Marię Semczyszyn.

  Podobno Polokom bliżej jest do kupowania niż do oszczędzania. Z czego to wynika? Czyżby chęć konsumowania nie miała końca? Czy pieniądze dają nam szczęście i poczucie bezpieczeństwa? Dzień Dobry TVN odwiedzili: trener biznesu i coach Grzegorz Frątczak oraz ekonomista Marek Zuber.

  Niektórzy wybierają wakacje poza granicami Polski, ponieważ w naszym kraju ceny są często wyższe niż w innych krajach, a pogoda mniej pewna. Jeśli więc wybierzemy wakacje za granicą, to warto się zastanowić, czym płacić w wybranym miejscu. Kartą, gotówką, czy czekami podróżnymi? Co jest bardziej opłacalne? Na jakie koszty narażamy się płacąc kartą? Co to jest karta w walucie? Rozmawialiśmy o tym z gościem Dzień Dobry TVN ekonomistą Markiem Zuberem.

  Banki zaczęły mniej zarabiać na udzielonych kredytach i postanowiły poszukać pieniędzy w innych miejscach, np. w kieszeniach swoich klientów. Jakie są najczęstsze praktyki banków, które uderzają w klientów? Czy są one zgodne z prawem? Jak walczyć z nieuczciwymi bankami? Czy argument "nie zrozumiałem zapisów umowy" przekona sąd do unieważnienia umowy? Gdzie można znaleźć wykaz klauzul niedozwolonych? Gośćmi Dzień Dobry TVN byli: adwokat Piotr Kaszewiak i ekonomista Marek Zuber.

  Z dziennikarką Karoliną Korwin-Piotrowską i ekonomistą Markiem Zuberem rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN o tym, jak artyści mogą się chronić przed managerami-oszustami? Czy artysta powinien dawać managerowi pełnomocnictwo do podpisywania za niego umów?

  Co jakiś czas eksperci od mody męskiej narzekają na polskich panów, że źle się ubierają. Tymczasem zainteresowanie modą wśród Polaków wzrasta. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Robert Kupisz, Marek Zuber oraz Filip Tłokiński.

  Naszymi gośćmi w studiu Dzień Dobry TVN byli znani reprezentanci tzw. "słoików". Skąd przybyli do Warszawy Marek Zuber, Michał Czernecki i Joanna Kluzik-Rostkowska?

  O starych kawalerach i singlach i różnicach między tymi dwom pojęciami rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: ekonomistą Markiem Zuberem, który o sobie mówi "starszawy kawaler", aktorem Damianem Aleksandrem - singlem, Arturem Andrusem, który jest do wzięcia i socjologiem dr. Tomaszem Sobierajskim, który jest singlem. Czy stary kawaler to pierdoła, jak mówi Dorota Wellman? Kiedy singiel zaczyna być starym kawalerem?