manga

    manga

    Michalina Daszuta tworzy pod pseudonimem Katt Lett. Pierwsze komiksy zaczęła rysować jeszcze w liceum. Obecnie ma 22 lata i już może pochwalić się czterema wydanymi książkami i kilkunastoma tysiącami fanów. Gdzie gwiazda polskiej mangi nauczyła się tak rysować? Czym się chce wyróżnić? I co chce przekazać w swoich komiksach?

    Michalina Daszuta aka Katt Lett rysuje komiksy przypominające stylem mangi i amine. Pierwsze swoje prace opublikowała w internecie jeszcze jako licealistka. Dzisiaj ma w 22 lata, cztery wydane książki i kilkanaście tysięcy fanów. W Dzień Dobry TVN zapytaliśmy ją o to, ile czasu zajmuje jej rysowanie jednej historii, dlaczego postanowiła poruszać w swoich komiksach trudne tematy, takie jak np. samobójstwo i, czy spodziewała się, że jej prace będą cieszyły się takim zainteresowaniem. Zobaczcie, co narysowała dla nas.

    Cosplay to, mająca korzenie w japońskiej kulturze, gra w przebieranie za postacie z mangi, anime, gier komputerowych i filmów fantasy. Ta zabawa jest bardzo popularna wśród nastolatków z dalekiego wschodu, ale i w Polsce można znaleźć ludzi zafascynowanych tą zabawą. Poznajcie cosplayerki, które nie tylko przebierają się w fantastyczne stroje, ale również je wykonują.

    Fascynuje ich świat bajek, iluzji, fantastyki. Postanowili ziścić swoją pasję i zabawili się w demiurga - stworzyli porcelanową lalkę. Tak powstał niezwykły projekt, dzięki któremu do naszego studia przyszła prawdziwa porcelanowa lalka wraz ze swoimi stwórcami. Widać fascynację Timem Burtonem, anime i mangą oraz japońskimi lolitami. W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Marcin Paczesny, Diana Błażków, Aneta Stanclik.