malarstwo współczesne

  Jest idolem reżysera "Diuny".

  George Seurat, francuski malarz, 2 grudnia obchodziłby urodziny. Z tej okazji Google postanowiło upamiętnić jednego z ojców sztuki współczesnej. Specjalnie zaprojektowane logo pojawiło się w kilku krajach europejskich, Stanach Zjednoczonych, Kanadzie i Tajlandii.

  Współczesne malarstwo wielu osobom kojarzy się z abstrakcją. Wymaga ono interpretacji dzieła i każdy może zrobić to na swój sposób, dostrzegając w obrazie coś innego. Ciekawym zjawiskiem, które pojawiło się w sztuce w połowie ubiegłego wieku, jest action painting.

  Janina Kraupe-Świderska to polska malarka współczesna. Dlaczego uważa, że do twórczości potrzebna jest artyście samotność? Oprócz malarstwa Janina Kraupe ma wiele innych pasji, między innymi stawia horoskopy i wykłada na Akademii Sztuk Pięknych. Czy lubi dzisiejszą młodzież? Czego się od nich uczy?

  Pasją Joanny Wirażki jest malarstwo. 16-latka maluje na liściach. Skąd taki pomysł? Prace, które dziewczyna umieszcza w internecie spotkały się ze sporym zainteresowaniem. Kto udzielał Joannie pierwszych lekcji malarstwa? I jakie plany na przyszłość ma młoda artystka? Joanna Wirażka i jej mama Anna odwiedziły studio Dzień Dobry TVN.

  Dziennikarz Dzień Dobry TVN Łukasz Radwan pojechał do Gdańska, by spotkać się z Krzysztofem Izdebskim-Cruzem, polskim malarzem współczesnym. Artysta, posługując się tradycyjnym warsztatem malarskim, odzwierciedla rzeczywistość praktycznie jeden do jednego. Jak przenieść proporcje na papier? Dlaczego większość jego prac trafia do kosza? Co to znaczy, że niektóre prace "nie żrą"? Kto jest muzą malarza?