Łukasz Kijek

    Łukasz Kijek

    300 złotych na wyprawkę dla ucznia - to propozycja zapowiedziana przez premiera Mateusza Morawieckiego. Czy trzeba będzie spełnić jakieś warunki, aby otrzymać te pieniądze? Od kiedy będzie można składać wnioski? Tylko w wersji papierowej? Kiedy będą wypłacane pieniądze na wyprawkę? Ile tak naprawdę kosztuje wysłanie dziecka do szkoły? O pomyśle rządu rozmawialiśmy z gośćmi Dzień Dobry TVN: dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem i dyrektorką SP Nr 103 w Warszawie Danutą Kozakiewicz.

    W Szwecji składuje się tylko 3 proc. odpadów, a resztę śmieci się przetwarza. Z odzyskanego szkła mogą powstawać na przykład kafelki, z plastiku - kurtki polarowe, a z papieru - klosze i doniczki. Biznes przetwarzania śmieci przynosi niezłe zyski. Czy w Polsce ma szansę się rozwinąć? Jak ze śmieci robi się paliwo? Rozmawialiśmy o tym z dziennikarzem TVN24 BIS Łukaszem Kijkiem.

    Pytań związanych z rządowym projektem Mieszkanie Plus jest wiele. Dlatego do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy Łukasza Kijka z TVN 24 BIS, aby odpowiedział na najważniejsze z nich. Kto może liczyć na mieszkanie? Do kogo się zgłosić jeśli chcemy zgłosić się do programu? I czy należy spełnić wszystkie kryteria znajdujące się na długiej liście?

    W Wielkiej Brytanii przebywa niemal milion Polaków. Czy zamierzają wrócić do kraju? Łukasz Kijek: "Na razie 11% Polaków deklaruje, że chce wrócić, (...) ale po 2020 roku, uwaga ... 78 % Polaków deklaruje, że chcą wrócić"! O sytuacji, w której w związku z Brexitem, znaleźli się nasi rodacy przebywający w Wielkiej Brytanii, rozmawialiśmy z Łukaszem Kijkiem z TVN24 Biznes i Świat i Kamilą Czul, nauczycielką, tłumaczką i autorką książki „Pani Kebab”.