logo

    logo

    - Kultura i sztuka potrzebują wolności i niezależności. Wtedy powstają najlepsze dzieła. Ograniczenia, zakazy i cenzura niszczą sztukę. Dlatego potrzebujemy wolnych mediów, a nie Matrixa – tłumaczył Andrzej Pągowski, publikując na Instagramie swoją najnowszą pracę, czyli logo TVN z symbolem "Victorii". O jego twórczości i misji porozmawialiśmy z artystą w Dzień Dobry Wakacje.

    Krzysztof Bieńkowski uczy dzieci wykorzystując roboty. Ferie z robotami to kreatywne ferie w mieście. Na tych zajęciach dzieci projektują i konstruują roboty. Roboty z klocków na pilota, dmuchany R2D2. I drukarka 3D, która wydrukowała logo Dzień Dobry TVN!

    Od niedawna można głosować na logo dla Polski. Są trzy propozycje będące różnymi wariacjami sprężyny. W symbolach i ideogramach ważna jest relacyjność - odbiorca - nadawca. Polska ma już swoja identyfikację wizualną. Po co nam następna? W studiu Dzień Dobry TVN gośćmi byli: Paweł Tyszkiewicz, Pełnomocnik Zarządu Stowarzyszenia Komunikacji Marketingowej SAR oraz Andrzej Pągowski, artysta grafik.

    Niektórzy odcinają metki, bo metkich ich drapią, tak jak Beatę Sadowską, a inni robią to dlatego, by nie kojarzyć z konkretną marką. Czy widoczne przy ubraniach metki to obciach? O modzie na No Logo rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z producentem muzycznym Stanisławem Trzcińskim i dziennikarką Beatą Sadowską.