lipa

    lipa

    Bezsenność to problem, który dotyka coraz więcej ludzi. Zmagają się z nim zarówno młodzi jak i starsi, bez względu na pochodzenie, wykształcenie czy zamożność. Obecnie zaburzenia te mogą się nasilać przez pandemię, która wywołuje podwyższony poziom lęku. Pogłębiają je jeszcze godziny spędzone przed telefonem, telewizorem i komputerem. Jak w tej nierównej walce mogą pomóc zioła? Które są najbardziej skuteczne? O tym opowiedziała nam Agnieszka Cegielska, dziennikarka i propagatorka zdrowego stylu życia.

    Lipa potrafi ukoić zmysły i uspokoić skołatane serce. Za co jeszcze należy ją cenić? Czy herbatkę lipową można podawać dzieciom? O właściwościach leczniczych lipy mówiła w Dzień Dobry TVN prowadząca cykl "Naturalnie!" Agnieszka Cegielska. Zobaczcie, z jakim drzewem Dorocie Wellman kojarzy się Marcin Prokop :)

    Od kilku dni mówi się w mediach, że żadna lipa nie smakuje tak dobrze jak ta z Cielętnik. Kora 700-letniego drzewa podobno jest permanentnie nadgryzana przez pielgrzymów, którzy wierzą, że pomaga ona wyleczyć problemy stomatologiczne. Dotarły jednak do nas informacje, że wiadomości, które rozgrzały do czerwoności media nie są prawdziwe. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Mateusz Hładki pojechał do Cielętnik, aby zapytać mieszkańców, czy wieści na temat lipy są lipne, czy nie.

    W kuchni Dzień Dobry TVN urzędował dziś Hardkorowy Koksu. przekonywał nas, że od samych ćwiczeń "bicek" nam nie urośnie! Ważna jest też odpowiednia dieta. Zobaczcie jego przepis na hardkorowy omlet, stek z ziemniakiem i szaszłyk z hardkorową sałatą z awokado. Smacznego!