ks. Zenon Hanas

    ks. Zenon Hanas

    Medjugorje przyciąga pielgrzymów z całego świata. Wioska zasłynęła wydarzeniami z 1981 roku, kiedy dzieciom - jak twierdzą - objawiła się Matka Boska. Od tamtego czasu naliczono ponad 40 tys. objawień w Medjugorje. Kościół do tej pory nie potwierdził prawdziwości tych objawień. Jak to rozumieć? Dlaczego biskupi są tak bardzo wstrzemięźliwi? Co na temat Medjugorje mówił polski papież Jan Paweł II? A może to co się dzieje w wiosce to zwykły biznes? Rozmawialiśmy o tym w Dzień Dobry TVN z: pallotynem ks. Zenonem Hanasem i dziennikarką Katarzyną Olubińską.

    Zarząd jednej z państwowych spółek energetycznych - podczas mszy w jednym z gdańskich kościołów - zawierzył firmę Opatrzności Bożej. Czy to norma, czy raczej kuriozum? O komentarz do tej sytuacji poprosiliśmy gościa Dzień Dobry TVN pallotyna ks. Zenona Hanasa.

    XXI wiek daje nam wiele nowych możliwości, również jeśli chodzi o grzeszenie. Ks. Zenon Hanas, gość Dzień Dobry TVN, wyjaśnia czym się różni rozgrzeszenie od ekskomuniki oraz zdradza, jak grzeszą Polacy. Czy zdrada przez internet jest grzechem? Czy człowiek, który zabił dostaje rozgrzeszenie? Poruszyliśmy również w programie kwestię kontrowersyjnych dla niektórych decyzji podejmowanych przez Papieża Franciszka. Jak polski kler zapatruje się na jego przewodnictwo w Kościele?

    Przez długi czas kremacja ciała zmarłego była postrzegana przez Kościół jako manifest niewiary w zmartwychwstanie. Watykan zmienił jednak swoje stanowisko. Jak zatem wygląda pochówek po ciałopaleniu w Kościele katolickim? O rozrzucaniu prochów po świecie rozmawialiśmy w Dzień Dobry TVN z ks. Zenonem Hanasem.