komunizm

  komunizm

  Dziś wieczorem odbędzie się sąd nad Pałacem Kultury i Nauki w Warszawie. O co chodzi? Dowiedział się tego Mateusz Hładki. Jakie zarzuty stawiane są budynkowi? A Wy, co myślicie o Pałacu?

  "Korea Północna stara się stworzyć wrażenie miejsca normalnego, perfekcyjnego, zadbanego... te próby są dosyć rozpaczliwe i wychodzą sztucznie". Zdjęcia można tam robić jedynie w ściśle określonych lokalizacjach i, co więcej, w określony sposób. Michał Huniewicz nie podporządkował się tym nakazom, korzystając z okazji, zrobił serię zdjęć "nieautoryzowanych" przez reżim. Czy turysta, jadąc na zorganizowaną wycieczkę, ma szansę poznać prawdziwą Koreę?

  Gość Dzień Dobry TVN Suki Kim spędziła w Korei Północnej - kraju komunistycznego terroru - około 200 dni. Uczyła tam angielskiego dzieci wysoko postawionych dygnitarzy partyjnych. Swój pobyt opisała w książce. Czy publikując wspomnienia, nie naraziła na niebezpieczeństwo osoby, o których napisała? Jak wyglądała jej praca? Do czego musiała się zobowiązać? Czy mogła korzystać z internetu?

  W sentymentalną podróż po Londynie, śladami generała Władysława Andersa, Kingę Rusin i widzów Dzień Dobry TVN zabrała córka Naczelnego Wodza Polskich Sił Zbrojnych - Anna Maria Anders: "Chciałabym wzbudzić patriotyzm w Polakach, żeby Polacy byli dumni z tego, że są Polakami, żeby ojciec był dumny, że robię to, czego on nie mógł zrobić..."

  "Jeżeli tak to odczytujecie to znaczy, że się wybroniłem... w otoczeniu pułkownika Kuklińskiego dzięki Bogu mieliśmy takie osoby, o takich cechach charakteru" powiedział Zbigniew Zamachowski, któremu w filmie "Jack Strong" przyszło zagrać czarny charakter - pułkownika Genderę. O najnowszym polskim thrillerze politycznym rozmawialiśmy z Agnieszka Odorowicz i Zbigniewem Zamachowskim.

  Woodkid to francuski reżyser teledysków i wokalista. Z pochodzenia - Polak. Tylko nam opowiedział o dzieciństwie w PRL-u, przed emigracją rodziny do Francji. Jak wspomina Polskę w czasach komunizmu?

  Pewex, "dobrobyt" za Gierka, wata cukrowa, gumy Turbo i oranżada w woreczku. Dziennikarz Dzień Dobry TVN Filip Chazjer zabrał nas w wyjątkową podróż. W czasy PRL-u.

  Miliard telewidzów, 470 mln odbiorników telewizyjnych, 2 tysiące stacji telewizyjnych – takie statystyki możliwe są tylko w Chinach. Reporter Dzień Dobry TVN Marcin Sawicki dotarł do największej telewizji na świecie i sprawdził, jak powstaje najpotężniejsza stacja w Chinach. A w studiu Dzień Dobry TVN gościliśmy szefa Centrum Studiów Polska-Azja Radosława Pyffela. Czy telewizja CCTV, jak mówią, jest tyglem tamtejszych władz komunistycznych?