kłopoty finansowe

    kłopoty finansowe

    Bohdan Łazuka to jeden z najbardziej znanych polskich aktorów. Któż z nas nie oglądał go w takich kultowych produkcjach jak "Nie lubię poniedziałku", "Halo, Szpicbródka" czy "Chłopaki nie płaczą". "Uliczkę znam w Barcelonie" nucili wraz z nim kibice w czasie Mundialu '82. Teraz lubiany artysta nie ma jednak lekko. Przez pandemię ominęło go kilka zawodowych propozycji i 83-latek musi żyć z resztek oszczędności.

    Elektronika, biżuteria, rodzinne pamiątki i wartościowy przedmioty - te rzeczy coraz częściej trafiają do lombardów. Problemy finansowe szczególnie widoczne stały się w trakcie pandemii. Brak pracy i długi to pierwsze czynniki, które zmusiły społeczeństwo do spieniężania zbieranego przez lata dobytku. Czy to dobry sposób na zastrzyk gotówki? Swoją opinię wyraził Maciej Samcik, dziennikarz ekonomiczny.

    Po skoku kursu franka wiele osób wpadło w kłopoty finansowe. Domagają się teraz, aby banki, które namawiały je do wzięcia kredytów w tej walucie, pomogły im uporać się z tą sytuacją. Jednym z takich "frankowiczów" jest dziennikarka Katarzyna Szczerbowska, która ma żal do swojego banku, że nie chce z nią negocjować. Czego dokładnie oczekuje od banku - zamrożenia kursu franka, czy może rozłożenia spłaty kredytu na dodatkowe raty? Czy bez pomocy banku jest w stanie spłacić kredyt? Pani Kasia gościła w Dzień Dobry TVN.