Kajetan Poznański

    Kajetan Poznański

    Kajetan Poznański podejrzany jest o zamordowanie 30-letniej nauczycielki języka włoskiego. Europol i FBI umieściły go na listach osób poszukiwanych. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy polskiego prawnika specjalizującego się w zagadnieniach kryminalistyki prof. Brunona Hołysta, by zapytać go, jak ocenia charakter i postępowanie podejrzanego.

    Podejrzany o brutalne morderstwo młodej kobiety Kajetan Poznański, ścigany listem gończym w całej Europie, na co dzień pracował w bibliotece. Z goścmi Dzień Dobry TVN rozmawialiśmy o tym, jakie zawody najchętniej podejmują osoby psychopatyczne. Jaka jest zależność miedzy wykonywanym zawodem a morderczymi instynktami? Jakie cechy osobowości pchają do popełnienia zbrodni? Zapytaliśmy o to kryminolog Joannę Stojer-Polańską oraz Roberta Sysika, emerytowanego policjanta i podinspektora, który dowodził sekcją bojową i wydziałem realizacyjnym KSP.

    Kajetan Poznański jest podejrzany o bestialskie zamordowanie trzydziestoletniej kobiety. Za mężczyzną wydano list gończy. Specjaliści przypuszczają, że domniemany morderca może mieć osobowość psychopatyczną. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy kryminologa dra Pawła Moczydłowskiego, aby zapytać, jaka jest definicja tego typu osobowości, skąd się biorą psychopaci i, jak udaje im się maskować swoją chorą osobowość.