Jolanta Pieńkowska

  "Jestem klasycznym skorpionem, który mówi, że wybacza, ale nigdy nie zapomina".

  Od 20 stycznia władzę w Stanach Zjednoczonych sprawuje Joe Biden. Nowy prezydent USA to wielka zmiana nie tylko dla Amerykanów, ale i całego świata. Co zmienia jego wybór? Opowiedzieli o tym Jolanta Pieńkowska i Piotr Kraśko.

  Amisze to jedna z najbardziej zamkniętych i przez to tajemniczych wspólnot religijnych. Z amiszami związane są liczne ciekawostki, dotyczące np. chorób genetycznych, ascetycznego stylu życia, stosunku do wojska czy edukacji. Ich zamknięty tryb życia jest na tyle interesujący, że wątki dotyczące amiszów często pojawiają się np. w kinematografii.Jolanta Pieńkowska wybrała się do kraju Amiszów gdzie spotkała się z ich ambasadorem Pierrem Stolkowskim. Zapraszamy na wycieczkę do świata bez samochodów, telewizorów, telefonów, radia ... elektryczności!

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: jeden z największych polskich reżyserów - jaki prywatnie był filmowy guru Krzysztof Kieślowski? Następnie wyjątkowe medyczne wydarzenie: kulisy jednoczesnego przeszczepu wątroby i serca. Oprócz tego: jeden z siedmiu cudów Polski, czyli płyniemy statkiem po trawie, po Kanale Elbląskim. Zaczynamy o 8.00!

  W sobotę w Dzień Dobry TVN: Oświeciński, Piróg i Olbrychski o czasach zanim stali się gwiazdami - tylko u nas wspominają swój zawodowy pierwszy raz. W programie także: Polka, która podbiła chłodne szwedzkie serca - co nowego u Margaret? Oprócz tego: bardzo utalentowana rodzina: Jacek Lenartowicz wyjątkowo nie w serialu "Pułapka", ale w swoim pełnym energii domu. Bądźcie z nami o 8.00! Zapraszają: Jolanta Pieńkowska i Marcin Meller.

  W sobotę w Dzień Dobry TVN: Kazimierz Marcinkiewicz o tym, czy trening do "Iron Mana" daje tyle samo adrenaliny, co kiedyś polityka. Następnie: Majewska, Frąckowiak i Korcz, dlaczego w sercu zawsze będzie im grała muzyka Zbigniewa Wodeckiego. W programie także: Iwona Hartwich z niepełnosprawnym synem Jakubem o marzeniach i powrocie do trudnej codzienności po 40 dniach protestu w Sejmie. A na koniec: Monika i Robert Gawlińscy o tym, jak się im życie z wilkami. Bądźcie z nami w sobotę od 8:00!

  W niedzielę w Dzień Dobry TVN: w "Zimnej wojnie" zachwyciła Juliette Binoche i Julianne Moore. Joanna Kulig o swojej roli życia. Następnie: Janda, Umer, Łapicka i przyjaźń, która przetrwa każdy sukces i niepowodzenie. Oprócz tego: najstarsza siostra ma 42 lata, a najmłodszy brat 19... Antek Smykiewicz o tym, dlaczego w dużej rodzinie wielka siła. W programie także gorąca rozgrywka, czyli Wojciech Szczęsny w ogniu pytań Filipa Chajzera. Bądźcie z nami w niedzielę od 8:00!

  W wieku 92 lat zmarła Barbara Bush - żona 41. prezydenta Stanów Zjednoczonych George’a Busha, matka 43. prezydenta USA George’a W. Busha. Do Dzień Dobry TVN zaprosiliśmy dziennikarkę Jolantę Pieńkowską, aby powiedziała o swoim spotkaniu z Barbarą Bush. W jakich okolicznościach do niego doszło? Jak dziennikarka wspomina pierwszą damę USA? Czy perły, z których słynęła Barbara Bush były prawdziwe? Okazuje się, że prezydentowa Stanów Zjednoczonych posiwiała w jedną noc. Z jakiego powodu?

  Na czym polega konflikt między Donaldem Trumpem, a zawodnikami NFL? Czy Ameryka jest podzielona w tej sprawie? O proteście Colina Kaepernicka, kontrowersyjnej wypowiedzi Donalda Trumpa i jej reperkusjach opowiedziała nam Jolanta Pieńkowska.

  Pod koniec czerwca tego roku mieszkańcy Wielkiej Brytanii zdecydują, czy chcą wyjścia z Unii Europejskiej. Jeśli powiedzą "Good bye", ich kraj będzie pierwszym, który opuści Wspólnotę. Nieformalnym liderem kampanii na rzecz wyjścia jest burmistrz Londynu Boris Johnson. Za Brexitem opowiada się również poseł partii konserwatywnej Daniel Kawczyński. Spotkała się z nimi reporterka Dzień Dobry TVN Anna Senkara. Chciała usłyszeć ich argumenty za wyjściem z UE.

  Zespół OneRepublic istnieje na scenie muzycznej od ponad dziesięciu lat. Współpracuje ze światowej sławy producentem muzycznym Timbalandem. Popularny amerykański zespół przyjechał do Polski, do Krakowa. Nad czym teraz pracują i czy szukają w Polsce inspiracji? Jaka jest ich ulubiona polska potrawa? Zobaczcie ekstra materiał nieemitowany w Dzień Dobry TVN!

  Jolanta Pieńkowska była w jednym z najsłynniejszych miejsc w Cleveland. Arenie, na której gra jedna z najsłynniejszych drużyn koszykarskich w Stanach Zjednoczonych. Dziennikarka weszła do środka i pokazała miejsca, których nigdy byście nie zobaczyli.

  Niemal każdy biznes, którego się dotknęła, zamieniała w żyłę złota. Fortunę zarobiła inwestując na giełdzie. Z Blanką Rosenstiel, polską multimilionerką i królową amerykańskiej Polonii spotkała się Jolanta Pieńkowska. Co jest, zdaniem Blanki, najlepszą inwestycją?

  Zwykły piątkowy poranek w Dzień Dobry TVN :-) Zobaczcie galerię!

  Tydzień temu Jolanta Pieńkowska zaskoczyła całą Polskę odchodząc z Dzień Dobry TVN. Teraz będzie współprowadzącą program "Świat" w TVN24 Biznes i Świat. Wróciła do swoich korzeni. Dziś odwróciły się role - Jolanta Pieńkowska była u nas w charakterze gościa. Dlaczego zdecydowała się opuścić program z którym była związana tak długo? Jakie tematy podejmie w swoim nowym programie? O wojnie w Jugosławii, o sytuacji na Ukrainie, o napiętej sytuacji w Europie opowiedziała w studiu Dzień Dobry TVN.

  Kto zostanie nowym premierem oraz kto zastąpi Jolantę Pieńkowską w Dzień Dobry TVN? To najgorętsze pytania minionego tygodnia. Na to drugie pytanie odpowiedź już znamy. W studiu Dzień Dobry TVN gościem była Anna Kalczyńska- nowa prowadząca Dzień Dobry TVN. Towarzyszył jej nowy zawodowy partner Robert Kantereit. Dzisiejszą ich wizytę można więc potraktować jako próbę generalną przed jutrzejszą premierą :). Dlaczego Anna wybrała właśnie Dzień Dobry TVN? Czy Anna ma tremę? Jak Robert czuję się, gdy zmienia partnerkę? Zobaczcie, jak już dziś Anna Klaczyńska zapowiada swój jutrzejszy debiut!

  Poznajcie nową prowadzącą Dzień Dobry TVN - Annę Kalczyńską-Maciejowską - dziennikarkę i prezenterkę TVN24, która zastąpi Jolantę Pieńkowską. Anna Kalczyńska prowadzić będzie program u boku Roberta Kantereita. Na ich pierwszy wspólny program zapraszamy już 8 września.

  Jolanta Pieńkowska rozstaje się z Dzień Dobry TVN. Dziś, wspólnie z Bartoszem Węglarczykiem, poprowadziła ostatni program. A już 8 września dziennikarka zadebiutuje na antenie TVN 24 Biznes i Świat. Jolu, dziękujemy i życzymy Ci powodzenia!

  Agnieszka Jastrzębska, prowadząca reality-show "Kto poślubi mojego syna?" odpowiadała dziś na czacie na pytania internautów. O co pytali ją widzowie? Czy Agnieszkę Jastrzębską zobaczymy w nowym sezonie w programie Dzień Dobry Wakacje? Przekonajcie się, dlaczego warto oglądać program "Kto poślubi mojego syna?" Zapraszamy w imieniu gospodyni programu!

  Kto nas obserwuje? Jaką na ten temat teorię mają Jolanta Pieńkowska i Bartosz Węglarczyk? :-)

  Ze studia na 7 piętrze przenosimy się w najbliższy weekend do Cafe TVN na rogu ul. Marszałkowskiej i Hożej! Spędźcie z nami ten ostatni weekend wakacji i przyjdźcie zobaczyć, jak pracuje się na planie Dzień Dobry Wakacje. To niepowtarzalna okazja. Zapraszamy! :-)

  Filip Chajzer i Magda Mołek dziękują Państwu za wspólnie spędzone weekendy. Przy okazji Filip postanowił rzucić wyzwanie Jolancie Pieńkowskiej :)

  A na koniec naszego programu zespół-legenda wykonał utwór "To już jest koniec". Robert Kantereit aż poniósł Jolantę Pieńkowską! Zobaczcie koniecznie!

  Fiat 125 P, nazywany też dużym fiatem - marzenie niejednej rodziny. Ferrari z czasów PRL. Z okazji 25-lecia pierwszych wolnych wyborów w Polsce prowadzącym Dzień Dobry TVN: Jolancie Pieńkowskiej i Robertowi Kantereitowi zafundowaliśmy przejażdżkę właśnie tym samochodem. Dali radę, a radości nie było końca :)

  Marta Krzepek projektuje fraki. Jest ich tylko 99 sztuk danego modelu. Czy dla Joli zrobi wyjątek i zaprojektuje setny konkretnego modelu? Ile kosztują fraki, którymi zachwyciła się Jolanta Pieńkowska?

  Tabu to śląski zespół, który gra głównie reggae z mocno słyszalną sekcją dętą. Na scenie Dzień Dobry TVN wykonał utwór "Nie chcę umierać".

  Ile osób tuż po rozstaniu słuchało smutnych piosenek, które zamiast pomóc dołowały jeszcze bardziej? Zapewne wielu z nas. Dlaczego to robimy? Które piosenki najczęściej wybieramy w takich chwilach? Czy wybierając piosenkę "na rozstanie", kierujemy się jej słowami, czy raczej melodią? O fenomenie tych utworów rozmawiali: prowadząca Dzień Dobry TVN Jolanta Pieńkowska i dziennikarz Robert Kozyra. Macie swoją ulubioną piosenkę "na rozstanie"?

  Tym razem z programu Projekt Runway odpadła Milita Nikonorow. Jak wspomina udział w programie? Czy nie zraziła się ostrą krytyką jury? Milita, od Jolanty Pieńkowskiej, dostała zadanie specjalnie. Miała stworzyć ubranko dla Mai - małej cheerleaderki. Jak jej poszło? Czy sprostała zadaniu? Zobaczcie!

  Dieta OXY bazuje na żurawinie, kefirze oraz otrębach pszennych. Należy do diet odchudzających. Czy ta dieta jest rzeczywiście zdrowa? Z ilu etapów się składa? Czy mogą ją stosować osoby uczulone na laktozę i gluten? Czy dieta OXY ma efekty uboczne? O tym prowadzący Dzień Dobry TVN Jolanta Pieńkowska i Robert Kantereit rozmawiali ze współtwórczynią diety OXY dietetyczką Patrycją Mazur.

  Uwaga, fani reggae! Gościem Dzień Dobry TVN była największa na świecie gwiazda tego stylu muzyki – Anthony B! O jego życiu i powodach przyjazdu do Polski rozmawiała z nim prowadząca Dzień Dobry TVN Jolanta Pieńkowska. Anthony B wystąpił też na naszej scenie!